BIBLIOTEKA STARSZAKA #30 - SMACZNA BANDA I EMOCJE

by - 27.4.23


Hej w czwartek!
Dziś moja ulubiona seria dla Starszaków od wyd. Harperkids (KLIK), czyli Smaczna Banda i Emocje. Dwie pierwsze części znajdziecie u mnie tutaj (KLIK). Premiera nowości miała miejsce 26 kwietnia. Od strony technicznej książki te mają wymiar 26x21,5cm. Twarda oprawa, w której znajdziemy papierowe strony. Jest ich 32. 
Emocje są bardzo ważne w życiu dziecka. Seria ta idealnie ukazuje różne aspekty zachowań. Uświadamia nie tylko dzieciom ale i dorosłym, jak odmienne sytuacje sprawiają, że bohaterowie znajdują się właśnie w takim miejscu, w którym rozpoczyna się każda książka. Autor w zabawny sposób obrazuje wszystkie cechy i scenki, stwarzając przykład zachowań, których dzieci mogą nie dostrzegać u siebie. Rodzice i opiekunowie mogą śmiało wychodzić poza tekst i szerzej rozmawiać z dziećmi o problemach i trudnych emocjach, które mogą dotykać ich każdego dnia.

Skwaszone Winogrono (KLIK)
Naszym Bohaterem jest Winogrono, które grymasi, chodzi naburmuszone i wiecznie obrażone. Stroi miny, dokucza innym. A jednak kiedyś było inne. Było prawdziwym slodziakiem, chociaż niewiele osób już o tym pamięta. Dowiadujemy się w tej historii, jakie zdarzenie bezpośrednio wpłynęło na zmianę zachowania Winogrona. Niesamowite jest tutaj to jak nasz bohater sam dostrzega jak dalece zapędził się w swoim całym zachowaniu przez własny błąd. Z ekscytacją czytaliśmy do końca tę książkę, by zobaczyć jaki będzie jej finał. To nasza ulubiona pozycja z całej serii. 
Zerknijcie do środka:Bystre Ciastko (KLIK)
Nasz bohater nie zawsze wierzył w swoje umiejętności i zdolności. Nauka w szkole nie przynosiła mu zbyt wiele radości, ani wspaniałych efektów. Zdarzaly się lekcje, w których Ciastko puszczało wodze fantazji i nie do konca uważało na zajęciach. Swietnie, ze nastąpił przełom i nasz bohater zauważył, że tez jest bystry. Nareszcie chodzenie do szkoły sprawiało mu radość :D


Życzymy udanego weekendu :)

You May Also Like

0 komentarze

IG