BIBLIOTEKA MALUCHA #68 - AMD Poznaję dotykiem

by - 30.4.23

 

Dzień dobry w niedzielę, dziś coś dla Maluchów. Moja córeczka jest zachwycona serią Poznaję Dotykiem od wyd. Harperkids (KLIK). U nas świetnie sprawdza się przy wspólnym czytaniu z synkiem, prawie trzylatkiem, jak i piętnastomiesięczną córeczką . Leoś uwielbia zabawę w szukanie podanych elementów. A Pola nieregularny kształt stron i ich zróżnicowana teksturę. 
Znajdziemy tutaj 10 kartonowych stron, orientacyjny wymiar tej książki to 20x20cm. 
Jest lekka, niewiele w niej tekstu. Szukanie elementów to idealne ćwiczenie na spostrzegawczość i koncentrację. Aktywne czytanie, coś wspaniałego. Fantastyczny przykład na zachęcenie dzieci do czytelnictwa. 

W lesie (KLIK) 
Znajdziemy tutaj mieszkańców lasu. Na górze książki występują zwierzęta, dzięki którym łatwiej przekręca się kartkę dzieciom. Będziemy szukać i liczyć bohaterów danej rozkładówki. Jak również obserwować życie w lesie. 


Na Farmie (KLIK) 
Znajdziemy tutaj zwierzęta, które spotkamy na wsi. U górze także bohaterowie tej książki, dzięki którym malutkim rączkom łatwo przekręcać kartki. Będziemy karmić zwierzęta i pomagać w gospodarstwie. Dobrej niedzieli! :)

You May Also Like

0 komentarze

IG