Biblioteka Starszaka #28 Smaczna banda i emocje

by - 6.3.23


Witajcie kochani, dziś mam Wam do przedstawienia dwie nowości z wydawnictwa Harperkids (KLIK).
To nowa seria - Smaczna banda i emocje (Autor: Jory John). Niesamowite dwie pozycje (już nie mogę doczekać się kolejnych), które zmierzą się z różnego rodzaju uczuciami. Twarda oprawa, w środku papierowe, cienkie strony. Wymiar tych książek to około 26x21,5 cm. Seria ta to Bestseller New York Timesa. Polecam dla wszystkich! Emocje to ważny temat i nie powinno go zabraknąć w żadnej domowej biblioteczce. To seria, która cieszy zarówno oko (przepiękna grafika Pete Oswalda), jak i duszę. Wydaje się być zabawna i lekka. Jednak kryje w sobie niesamowite przesłania. Prawdę o relacjach z bliskimi i z samym sobą. Coś wyjątkowego!


Wzorowe Jajo (KLIK)
Nasz bohater mieszka razem z innymi jajami w rodzinnym pudełku. Jest niesamowicie dobre, pomaga wszystkim, naprawia szkody. Nikogo nigdy nie zostawi w potrzebie. Jednak to ciagle staranie się dla innych sprawiło, że Jajo nie zauważyło własnych pęknięć na skorupce. Wtedy postanawia opuścić rodzinne miejsce i udać się w poszukiwaniu ratunku i zrozumienia siebie. Książka ta swietnie uświadamia nam, nawet dorosłym, jak ważne jest dbanie o własne potrzeby tak by mózg nam się nie ściął. :D 
Zerknijcie ze mną do środka:Niesforne Ziarenko (KLIK)
Książka ta pokazuje jak łatwo z idealnego, rodzinnego świata Ziarenko trafiło do swojego obecnego ponurego życia. To niesamowite, jaką drogę przebyło i co sprawiło, że właśnie teraz jest tym Niesfornym. Poznajemy Jego smutne wspomnienia, dzięki czemu łatwiej zrozumieć dzieciom Jego zachowanie. Najpiękniejszy moment tej książki, w moim odczuciu, to ten w którym Ziarenko podejmuje decyzję, od dziś od teraz, będzie starał się być lepszym - czas na zmiany. Oczywiście to wszystkie musi potrwać. Niełatwo stać się od razu ideałem, ale warto do niego dążyć. To przesłanie idealnie wpisuje się w życie każdego z nas. 


 Dobrej nocy! 

You May Also Like

0 komentarze

IG