Biblioteka Starszaka #18 Wrześniowe nowości Harperkids

by - 6.10.21


Witajcie w środę, 
przedstawiam Wam kolejną porcję wrześniowych nowości od wydawnictwa Harperkids (KLIK). 
Jest to propozycja dla Starszaka i dla Malucha, więc idealny zestaw dla moich synków. 


Kapelusz opowieści (KLIK)
Jest to dość nietypowa książka w naszej biblioteczce. Pierwszy raz mamy taki zbiór różnych opowiadań z różnorodnych gatunków literatury. W tej propozycji znajdziemy między innymi: opowiadanie przygodowe, dziennik, baśń, reportaż, fantasy i kryminał. Jest to praca zbiorowa siedmiu autorów. Okładka jest miękka, wymiary 20x25cm. Znajdziemy tu blisko 300 stron treści.
Jeśli chodzi o treści tych opowieści to w tym zbiorze są między innymi: reportaż o chłopcu, który przezwyciężył swój strach, by pomóc pieskowi w potrzebie; baśń o smokach i odmienności, przygoda o odważnym strażaku i dziewczynce, która kochała zwierzęta; opowieść o archeologu, który dokonał niezwykłego odkrycia. 
Jest to wyjątkowy i świetny zbiór. Co więcej, jego grafika jest stonowana i niestandardowa. Kojarzy mi się z ilustracjami moich książek z dzieciństwa. Przepiękna! Nam idealnie sprawdza się przed snem :)
Koniecznie spójrzcie na zdjęcia: 


Bing  - Wielka rzecz! (KLIK)
Kolejna porcja przygód króliczka, Leoś wprost uwielbia Binga. Książka ma nietypowy kształt okładki, jest kartonowa i zaokrąglona. Ma 10 stron. Na przykładzie króliczka możemy zaczarować dzieciom zwykłe, codzienne czynności w coś niezwykłego i wyjątkowego. Istnieje wiele rzeczy, każda z nich jest inna. Poznajemy tutaj także przyjaciół króliczka i ich ulubione zabawy. Przebieranki z Koko, przytulanki z Flopem czy zabawy w parku z Pando. Wszystko to jest czymś wspaniałym. 
Tekst jest krótki, napisany prostym językiem. Łatwo się go nauczyć na pamięć przy czytaniu po raz pięćdziesiąty :D  Leosiowi się bardzo podoba :) Zerknijcie do środka:

 Dobrego dnia :)

You May Also Like

0 komentarze

IG