Biblioteka Starszaka #19 AMD - Pomóż mi przetrwać

by - 7.10.21Hej Kochani!
Dziś ważna seria od Harperkids, Akademia mądrego dziecka - Pomóż mi przetrwać. Dzięki niej możemy przekazać dzieciom wiedzę na temat środowiska, ochrony przyrody czy zagrożonych gatunków zwierząt. To świetny sposób na zainteresowanie dzieci ogólnie tematyką przyrody. Co więcej, uczymy dzieci empatii w stosunku do zwierząt. Najmłodsi mają szansę na poznanie różnego rodzaju wzruszających historii o zwierzętach.
Książki w tej serii są w rozmiarze: 20x25cm. Twarda oprawa, miękkie strony.
Jak dla mnie seria  dla przedszkolaków. Prosty język, bogate ilustracje Anny Łozowskiej. 


Złamane skrzydło Adrianka (KLIK)
W tej książce poznajemy Adrianka - najmłodszy bocian z rodziny. Często spotykają go różne nieprzewidziane sytuacje. Między innymi zaplątał się w sznurek, wypadł z gniazda, czy właśnie złamał skrzydełko. Dzięki Ewie, dziewczynce, która mieszka niedaleko, nasz bocianek jest otoczony opieką. A my, czytelnicy, po przeczytaniu tej lektury, będziemy wiedzieć co możemy zrobić, by pomagać ptakom i jak mądrze wspierać przyrodę. W książce znajdziemy także quiz i planszę edukacyjną. 
Historia podzielona jest na kilka mniejszych, co ułatwia czytanie. 
Zerknijcie do środka:


Mała Asia w Wielkiej Puszczy (KLIK)

Asia to bohaterka naszej książki, jest ona żubrem, który przychodzi na świat późną jesienią. Ma niewiele czasu by zdobyć siły przed mroźną zimą. Urodziła się później niż inne żubry. Niestety podczas wyprawy stada przez rzekę, nurt porywa małą Asię. Dzięki mieszkającemu niedaleko Marcinowi uda się ją uratować. Chłopiec wraz z ekipą zdecydowali się pomóc małemu zwierzątku. 
Po przeczytaniu tej części, jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie jak można wspierać zwierzęta zimą. Co więcej, dowiemy się, jak żubry zostały uratowane przed wyginięciem. 
W tej książce także znajdziemy quiz wiedzy i planszę edukacyjną. 
Zajrzyjcie do środka: 


 Dobrego popołudnia :)

You May Also Like

0 komentarze

IG