Biblioteka Malucha #36 Pucio sierpniowe nowości

by - 11.8.21Witajcie w środę :)
 11.08 to data premiery najnowszych części z kolekcji Uczę się z Puciem. Tym razem mamy takie tytuły: Pucio zostaje kucharzem i Pucio chce siusiu. (tutaj na stronie Wydanictwa Nasza Księgarnia cała kolekcja gier, puzzli i książek Pucia (KLIK) Świetne tematy zwłaszcza dla Starszych Maluchów. Tak jak reszta książek w tej serii, są mniejszego formatu 13,5x13,5cm. Twarda okładka i kartonowe strony. Świetne są także te zaokrąglone rogi. 

Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia (KLIK)
Książka nie tylko dla niejadków. Najbardziej podobało nam się to, że Pucio dał nam także przepis na końcu książki. Od razu zaczęliśmy gotować. 
Co więcej, mamy tutaj ukazaną historię, że jedzenie może się od siebie różnić, wyglądem, smakiem kolorem itp. Pucio z Mamą i z Misią udają się do restauracji, gdzie z zaciekawieniem przyglądają się kucharzom. To właśnie od Szefa Kuchni otrzymali przepis na placuszki, który dostaje także Czytelnik. 
Świetna propozycja do rozpoczęcia przygody z gotowaniem. 


 Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki (KLIK) 
Świetna książeczka, która pokazuje zarówno lepsze jak i te słabsze strony przygody z odpieluchowaniem. Co więcej, daje wsparcie od rodziców i Misi w tym trudnym dla dziecka okresie. Ważna jest także naturalna gotowość dziecka. Bardzo podoba mi się ta książka. 
Pucio dostał od swojej babci nowy nocnik z samolotem. Natomiast z mamą i Misią wybrali w sklepie majteczki. Zdarza się, że Pucio zapomina o siusiu podczas zabawy. Mija trochę czasu zanim świadomie, podczas różnego rodzaju zajęć, jest w stanie oderwać się i pobiec do swojego nocnika. Pucio chce oddać swoją pieluszkę, myśli o misiu przytulance, ostatecznie dostaje ją Bobo. Pucio mówi, że kiedy brat "dorośnie" też będzie miał takie majteczki. Fantastyczne stwierdzenie z ust małego Pucia :D Dobrego tygodnia :)

You May Also Like

0 komentarze

IG