Biblioteka Starszaka #16 - Zgadnij kto to?

by - 8.8.21


Witajcie! :) 
Dziś coś typowo dla Starszaków. Nawet Brunek potrzebował chwili, żeby się w te książeczki wczytać. W serii Zgadnij kto to? są obecnie cztery książki (KLIK). Inspiracją do wydania ich była gra o tym samym tytule. Ilustracje i zagadki nawiązują właśnie do tej gry planszowej. Świetne książki, zarówno do wspólnego jak i samodzielnego czytania. Czytelnik nie tylko ćwiczy czytanie, ale rozwiązuje zagwozdki i analizuje wskazówki. To bardzo cenna umiejętność, by czytać ze zrozumieniem. Co więcej, historie są wciągające i ciekawe. Dziecko ma jeszcze okazję do trenowania zadawania konkretnych pytań. Przy rozwiązywaniu tych zagadek jest masa radości i satysfakcji. Świetne propozycje ćwiczące także zdolność koncentracji. Książki mają niewielki format (13,2x19,1cm), papierowe strony i genialne ilustracje :) 


Zgadnij kto to? Tajemnicze zniknięcie (KLIK)
Książka opowiada o historii w muzeum w Szkocji. Rodzeństwo, które spędza tam wakacje, pomaga rozwikłać zagadkę dotyczącą tajemniczego zniknięcia dowodu na istnienie potwora z Loch Ness. Do rozwiązania tej sytuacji dzieci używają swojej gry planszowej. Moim zdaniem, dobrym rozwiązaniem jest karta z listą podejrzanych, gdzie dzieci mogą uporządkować zebraną wiedzę i wskazówki. 

Zgadnij kto to? Śledztwo w Nowym Jorku (KLIK) 
Książka ta opowiada o Tomku,  chłopcu, który przylatuje do Nowego Jorku, odwiedzić swoją przyjaciółkę- Anię . Niedaleko parku, w którym przebywały dzieci doszło do włamania. Oczywiście nasi bohaterowie będą chcieli rozwiązać tę zagadkę i znaleźć złodzieja. 
Niesamowite ile możemy dowiedzieć się o innym mieście, nie ruszając się z domu. 


Dobrego tygodnia! :) 

You May Also Like

0 komentarze

IG