Biblioteka Malucha #37 Basia i Franek

by - 20.8.21


Witajcie w piątkowy wieczór :)
Dziś sierpniowe nowości od wydawnictwa Harperkids. (KLIK) Zapewne znana jest Wam seria z Basią. Teraz dołączyły do nich książki z jej młodszym bratem Frankiem. Premiera miała miejsce 11.08. Oprawa jest twarda z kartonowymi stronami, w książce znajdziemy ich 14.  Kartonowe wydanie mierzy 19,7x19,7cm. Opowieści są przeznaczone dla dzieci mniej więcej do trzeciego roku życiu. Tekstu w środku jest mało. Ilustracje od pani Marianny Oklejak, więc znane już wszystkim z poprzednich części. Świetna propozycja dla rodzeństwa. U nas już się sprawdza :) 
Jak to dobrze mieć starszą siostrę/brata, którzy pomogą w cięższych chwilach i pokażą co i jak. 

Basia, Franek i ubieranie (KLIK)
Dziś Franek z pomocą Basi ubiera swoje ubrania, właściwie uczy się jak zrobić to poprawnie. Chłopiec zastanawia się, czy skarpetki da się wciągnąć na łapki jak rękawiczki, czy można nosić majtki jak czapkę. I jak wziąć się za zakładanie koszulki. Dzięki starszej siostrze wszystko jest łatwiejsze, nawet wiązanie sznurówek.

Basia, Franek i liczenie (KLIK)
Franek z pomocą Basi uczy się liczyć. Dzięki niej poznaje, że może to być także świetna zabawa. Wspólnie liczą samochody, piłki, zwierzątka. Na końcu dla czytelników znajdziemy zadanie do wykonania :) 

Dobrego weekendu :) 

You May Also Like

0 komentarze

IG