Biblioteka Starszaka #13 Akceptuję, co czuję

by - 28.5.21


Dzień dobry w piątek! 
Na weekend przychodzę do Was z dwiema książkami z serii Akceptuję, co czuję (KLIK) od wydawnictwa Harperkids. 14 kwietnia premierę miały dwa powyższe tytuły. Seria ta charakteryzuje się tym, że są to zestawy ćwiczeń. Nie mówimy tylko o emocjach, ćwiczymy je także w trakcie różnego rodzaju sytuacji. Książki te zostały stworzone przez francuską psychoterapeutkę. Zdecydowanie jest to propozycja dla Starszaków. Można w niej pisać, kartki są papierowe. Format książki: 22 x 28 cm. Ćwiczenia, zadania i opisy są napisane w przystępnym języku. Mają ciekawą grafikę, dzięki której dziecko pozostaje zainteresowane i ciekawe treści. Świetne jest także to, że w każdej książce znajdują się słowa skierowane do rodziców/opiekunów. Jest to praktyczne i pomocne dla nich, by łatwiej było przejść przez te trudne sytuacje z dziećmi. 


Kłócimy się, godzimy się (KLIK)
W tej propozycji znajdziemy treści takie jak: zwrócenie uwagi na znaczenie słów (i różnic pomiędzy nimi) konflikt, bójka, przemoc, złość. Dzieci mają szansę nazwać emocje, które pojawiają się w różnych, trudnych sytuacjach. Zobaczą jak konflikt może wyglądać od tej drugiej strony. I co więcej, zrozumieć potrzeby zarówno swoje jak i tej drugiej osoby. Dzieci często spotykają się z tym, że nie potrafią wytłumaczyć o co dokładnie im chodzi.

 
Przyjaźń, jak się zaprzyjaźnić i przyjaźnić (KLIK)
Ta książka ukazuje i pokazuje jak w wartościowy sposób budować relacje. Dodatkowo, jak je utrzymać. Przecież relacja, która tworzy się między ludźmi jest bardzo ważna. Warto ją pielęgnować, by obydwie osoby czuły się potrzebne. 


Dobrego weekendu! :)

You May Also Like

0 komentarze

IG