Biblioteka Malucha #32 Wielkie księgi od wydawnictwa MAMANIA

by - 8.6.21

 


Hej we wtorek!
Dziś totalnie fantastyczne propozycje do wydawnictwa MAMANIA (KLIK)
Książki, które wspierają edukację emocjonalną dzieci. Ciekawe, pełne mądrości. Na pozór wiele rzeczy jest takich oczywistych. Ale przez to, że są one codzienne, często o nich zapominamy i po prostu ich nie doceniamy. Warto zatrzymać się na chwilę by móc zastanowić się jakie my mamy super moce i super skarby? :) Książki te są w większym formacie (22,5cm x 32cm), mają twardą oprawę i papierowe kartki. Grafika została stworzona przez Rocio Bonilla (autor książki Najwyższa na świecie wieża z książek). Są totalnie fantastyczne i w stonowanych kolorach - czyli coś co najbardziej lubię.

Wielka Księga Super Mocy (KLIK) - Sussane Isern 
To jedna z moich ulubionych autorek dziecięcych zdecydowanie! Uwielbiam książki, które niosą ze sobą ważne przesłanie. Uwielbiam to, w jaki sposób dorośli autorzy świetnie opisują często trudne sprawy. W tej propozycji dzieci mają coś dzięki czemu wyróżniają się wśród innych dzieci. Każdy bohater ma i potrafi coś zupełnie innego. Mówię - ma - ze względu na cechy np. cierpliwość, poczucie humoru czy zwinność. Są też takie historie z opisanym talentem - taniec, gotowanie itp. Jak wiele rzeczy na pozór błahych lub oczywistych jest właśnie tą mocną stroną.  Cudownie opisane :)
Książki takie zachęcają do szerszych rozmów z dziećmi, nie musimy mówić tylko o ich zaletach czy talentach. W nas też drzemią przecież skarby, czasem ukryte i nieświadome. A może to właśnie dziecko nam je uświadomi? :)Wielka Księga Superskarbów (KLIK) - Susanne Isern
Na okładce widnieje napis - To, co naprawdę się liczy. 
W książce znajdziemy kilkanaście opowiadań o różnych dzieciach. Zarówno w wyglądzie, jak i zachowaniu czy zainteresowaniach. Dzieci przedstawiają i opisują swój skarb, który na końcu jest podsumowany jednym słowem. Znajdziemy tutaj skarby takie jak: książka, rodzina, przyjaciele, marzenia, wspomnienia, przyroda. Zobaczcie na zdjęciach: 
Jest to idealna propozycja do wyjścia poza tekst, do rozmowy z dzieckiem na temat jego Ważnych rzeczy. Dziecko poczuje, że jego myśli i potrzeby są ważne. Nie do końca może zdawać sobie sprawę z tego, jak życie codzienne jest ważne, właśnie te proste czynności, które wykonujemy. You May Also Like

0 komentarze

IG