Biblioteka Staszaka #8 Czytam sobie

by - 16.3.21

Hej we wtorek!
Przygotowałam dla Was nowości z serii Czytam Sobie od Harperkids . Na początku kilka słów na temat całej serii. Polscy autorzy przygotowali kilka opowiadań do samodzielnego czytania (są one przeznaczone dla dzieci 5-7lat). Odpowiednia czcionka i jej wielkość, zapewnia komfort czytania. Jak również zachęca do siebie dzieci uczące się czytać. Seria jest podzielona na trzy poziomy: 
Pierwszy poziom - składam słowa - to około 150-200 słów w tekście. Znajdziemy tutaj krótkie zdania i 23 podstawowe głoski, jak również ćwiczenia głoskowania. 
Drugi poziom - składam zdania - to około 800-900 słów w tekście. Znajdziemy tutaj dłuższe zdania pojedyncze, jak również kilka złożonych. Co więcej, zawarte są tutaj ćwiczenia sylabizowania. 
Trzeci poziom - połykam strony - to około 2500-2800 słów w tekście. Znajdziemy wszystkie głoski, a zdania są już złożone i o wiele dłuższe. Brunek jeszcze jest na początku tej drogi, dopiero przymierzamy się do tego. Ćwiczymy literki, ich rozpoznawanie w wersji pisanej i drukowanej. Stąd zobaczycie, że poniższe książki są z pierwszego poziomu. Na końcu każdej, są przyjemne naklejki, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom. 
W książeczkach znajdziemy 32 strony. Są podręczne do czytania, mają wymiarz 14,5x18,5cm. 


Pudel na dyskotece (KLIK) - autor Sylwia Chutnik
Bohater tej opowieści uwielbia imprezy, błysk cekinów i brokatu. Dodatkowo jest przemiłym i grzecznym pieskiem. Zdecydowanie nie był on lubiany przez kota. Stąd też wzięła się awantura, do której wkroczyła nawet policja. Jednak znajdzie się tutaj coś, co łączy naszych bohaterów.

Chrapka na apkę (KLIK)  - autor Jarosław Kamiński
Opowiadanie przedstawia nam Maję. Dziewczynka lubi korzystać z telefony mamy. Na tyle pochłania ją Internet, że zapomina o swojej rodzinie. Na początku wszystko wydaje się w porządku, dziewczynka uczy się nowych rzeczy, przyswaja nowe informacje. Nawet nie zauważa kiedy ją to wszystko przytłacza. Co więcej, nie umie się wydostać z Internetu. Maja już wie, że najlepiej wejść tam pod okiem któregoś z rodziców. 

Ślemy buziaki na popołudnie :)

You May Also Like

0 komentarze

IG