Biblioteka Starszaka #10 Młodzi przyrodnicy

by - 25.3.21

Witamy się w czwartek! :) 
Dziś dwie nowości z serii Młodzi Przyrodnicy od Wydawnictwa Wilga (KLIK)
Zanim jednak przejdziecie do poniższych książek, chciałabym Wam przybliżyć nieco tę serię. Są to małe książeczki, dość cienkie ze sporą ilością tekstu. Jeśli o nią chodzi to z pewnością będzie to propozycja dla Starszaków lub dla wielkich pasjonatów przyrody (na stronie wydawnictwa przeznaczony wiek to 6-12 lat). Znajdziemy tutaj masę ciekawych informacji na temat życia zwierząt i roślin. Format to 14,5x20,5 cm. Miękka okładka. Fantastyczna grafika, która pokazuje prawdziwy świat flory i fauny. Duża czcionka, która może posłużyć także do samodzielnego czytania. Tekst jest prosty, prócz typowych przyrodniczych informacji spotkamy się tu także z lekką fabułą. 


Ślady zwierząt (KLIK)  - autor Patrycja Zarawska
Z tej książki dowiemy się między innymi jakie są zwyczaje mieszkańców lasu. Przecież nie tylko ślady na śniegu czy piachu wskazują na aktywność zwierząt. Dowiemy się także, jak wygląda przygotowanie zwierząt do zimy (przygotowanie zapasów, zdobywanie pożywienia).
Zerknijcie do środka:

Pod wodą (KLIK) - autor Patrycja Zarawska
Poznajemy tutaj rodzinę bobrów, z którą wędrujemy przez staw. To dzięki nim dowiemy się jak wygląda życie pod wodą w tym wiosennym czasie. 
You May Also Like

0 komentarze

IG