Biblioteka Malucha #22 BING

by - 15.3.21

Hej Kochani!
Zapraszam Was do zerknięcia na wspaniałe książeczki z serii Binga, jeśli jeszcze nie znacie tego bohatera to warto byście się z nim zapoznali. Bing to wesoły króliczek, którego opiekunem jest Flop. 
Bing dostarcza sporo wiedzy i uczy pozytywnych zachowań. Co więcej, Bing bardzo dużo mówi o emocjach, nazywa je i tłumaczy poszczególne. Wiele rzeczy króliczek doświadcza po raz pierwszy. To dodatkowa rzecz, z którą utożsamiają się dzieci. Nasz bohater ma wielkie serce, jest wesoły i ma w sobie taką dziecięcą ciekawość. To niesamowite! A jeśli możemy animacje zamienić na książeczki to jest to jeszcze piękniejsze. 


Bing kocha Flopa (KLIK)
Książka jest kartonowa, ma kształt serca. Co jeszcze bardziej podkreśla wyraz tej historii. To urocza opowieść o miłości i przyjaźni. O tym jak ważny w życiu króliczka jest jego Opiekun. Można to przełożyć na dzieci i rodziców. Króliczek zawsze może liczyć na Flopa. Razem są niezwykłym duetem. 
Czekoladowe jajka (KLIK)
Książeczka jest kartonowa w kształcie jajka. Opowiastka, w której Bing i Sula szukają czekoladowych jajek ukrytych przez Flopa. Co zrobi Bing, kiedy jajko Suli upadnie na ziemię? Kolejna lekcja empatii i zrozumienia dla innych. 
Wszystkie maluchy z pewnością się nimi zachwycą. U nas jesteśmy pomiędzy Bingiem, Starszak już wyrósł z niego (choć bardzo chętnie wraca, mamy także przytulankę Binga), z kolei Młodszy na razie tylko słucha opowieści czytanych przeze mnie. Wydaje mi się, że skoro chętnie ogląda to chyba mu się podoba :) Książeczki są poręczne i naprawdę solidne. 
 Dobrego tygodnia! :)


You May Also Like

0 komentarze

IG