Puzzle #3 Nasza Księgarnia

by - 1.2.21


Witajcie Kochani, 
dzielę się z Wami nowościami w naszej bibliotece gier i puzzli. Są to propozycje od Wydawnictwa Nasza Księgarnia (KLIK). Idealne do wspólnej zabawy i nauki przez właśnie zabawę :)

Magiczne Święta - puzzle (KLIK)
Nietypowe świąteczne puzzle wykonane przez ilustratorkę Ewę Poklewską-Koziełło. Opakowanie zawiera 30 elementów. Niestandardowa ramka tworzy nie lada wyzwanie nawet dla czterolatka :) Jednak chęć ułożenia św. Mikołaja przezwycięża trudności. Było to jedno z naszych zadań w kalendarzu adwentowym.  

Pucio - Co słychać?  (KLIK)
Kolejna część puzzli z ulubieńcem dzieci - Puciem. Dzięki nim mamy możliwość ćwiczenia, pokazania dziecku wyrazy dźwiękonaśladowcze. W roli głównej są tu zwierzęta. Razem z Puciem i Misią usłyszycie jak bzyczą owady czy ćwierkają ptaki. Takie puzzle to idealna okazja do ćwiczenia aparatu mowy i gimnastyki buzi. Co więcej w zależności od wieku, zachęcają do mówienia lub opowiadania, w przypadku starszych dzieci. Niewymiarowy kształt puzzli może lekko zmylić dziecko za pierwszym razem. Jednak z odrobiną pomocy, wszyscy są w stanie je ułożyć :) 


Pucio - Rodzinna sobota (KLIK)
Kolejne przygody Pucia w puzzlowej odsłonie. Tym razem jest to opowieść o całym dniu w rodzinie Pucia. Świetnie zachęca dzieci do mówienia i opowiedzenia tego co widzą na obrazkach. Wiele dzieci ma problem z szerszym opowiadaniem. Mówią tylko słówkami to, co widoczne na pierwszy rzut oka. Kiedy odrobinę podpytałam Brunka, ten użył swojej wyobraźni i zaczynał się domyślać dlaczego, po co. Zamiast szybkiego ułożenia puzzli, wyszła nam świetna zabawa na dłużej.  Polecam także dla młodszych dzieci, które uczą się rytmu dnia. Takie puzzle to fantastyczna szansa na pokazywanie kolejno następujących po sobie czynności. 


Alfabet (KLIK)
Jeśli znacie książkę Literkowa, którą ilustrowała pani Anna Salamon to jest to świetna jej kontynuacja. A nawet wyjście poza tekst. Przećwiczenie znajomości liter dzięki klasycznym puzzlom. Jest to propozycja przeznaczona nawet dla dzieci od 2. roku życia. Składa się z 35 dużych elementów. Cały obrazek osiągnie wymiar 54x39 cm. Dla starszaka świetnie sprawdza się jako powtórzenie. Co więcej, po ułożeniu cały alfabet jest widoczny, dzięki czemu łatwiej przyswaja się jego kolejność. Można rozmawiać na temat każdej literki co zawiera w sobie. Tak jak zauważycie każdy z tych wyrazów rozpoczyna się na literę, na której został umieszczony. 

 


Pozdrawiamy w nowym tygodniu :)

You May Also Like

0 komentarze

IG