Biblioteka Starszaka #4 Budowa

by - 9.2.21


Hej Kochani! 
Zapewne nie zdziwię Was stwierdzeniem, że mój Starszak lubi tematy związane z samochodem i budowlą. Wiele książek w naszej biblioteczce jest o tej tematyce. Brunek rośnie, ale zainteresowanie  sprzętami różnego rodzaju nie mijają :)

Rety! Ktoś nowy na placu budowy - wyd. Nasza Księgarnia (KLIK)
Kolejna część kultowej serii o maszynach. Tym razem na budowie jest wiele pracy, więc dodatkowo przyjeżdżają zaprzyjaźnione sprzęty. Każdy bohater otrzymuje do pary pomocnika. Podwaja nam się liczba bohaterów w tej części. Razem mamy ich już dziesięciu. Najpiękniejsze przesłanie tej książki -  przyjaźń. Jak wiele może zdziałać pomoc i wsparcie proponowane przez bliskich. Jak ważna jest współpraca, która daje jeszcze więcej możliwości i korzyści. Seria ta świetnie nadaje się przed snem, wyciszy i zrelaksuje nasze dziecko. U nas sprawdza się to znakomicie. 


Puzzle obserwacyjne od Czuczu Kids (KLIK
Puzzle mają 60 elementów, według autorów są przeznaczone dla dzieci od 4 roku życia, ale wydaje mi się, że miłośnicy puzzli poradzą sobie już wcześniej. Świetnym ułatwieniem jest biała ramka. Elementy, które są na niej można odszukać na planszy puzzli. Po ułożeniu mamy obrazek 48x68cm. Dodatkowo dostępny jest także plakat edukacyjny, na którym umieszczone są ciekawostki dotyczące pojazdów, oczywiście są one prawdziwe dotyczące realnych maszyn. Brunek, jak już zabierze się za puzzle, jako pierwsze wybiera Na Budowie :)


Rok na placu budowy, wyd. Nasza Księgarnia (KLIK)
Seria, która zawiera dwanaście rozkładówek z każdego miesiąca. Dzielne maszyny pracują w pocie czoła w każdej pogodzie, by jak najszybciej zdążyć z budową. Brunek uwielbia picture booki, za każdym razem kiedy je oglądamy dostrzegamy nowe elementy, co jest niesamowicie fascynujące. Co więcej, kiedy synek urósł, zaczął mieć swoje pomysły na wszystkie przedstawiane na ilustracjach sceny. Pytania "po co, dlaczego?", zaraz otrzymują swoje odpowiedzi. Od zawsze lubujemy się w tej kategorii literatury dziecięcej. Szczegóły, które tak wiele mogą wnieść. 


Przesyłamy buziaki w nowym tygodniu lutego :)

You May Also Like

0 komentarze

IG