Biblioteka Malucha #20 - Miś Pracuś

by - 18.2.21


Cała nasza kolekcja Misia Pracusia (wyd. Wilga) (KLIK) wygląda właśnie tak jak powyżej. 

Doszły do niej ostatnio dwie nowości a mianowicie: W pizzerii i Na boisku.
Z pewnością seria Misia Pracusia spodoba się także i Waszym Maluchom. A to wszystko za sprawą ruchomych i wyciąganych elementów, dzięki którym czytelnik sam może brać czynny udział w książce. Dodatkowo książeczki są kartonowe o niewielkim formacie, łatwo się je trzyma. Tekst jest prosty, rymowany. Bardzo łatwy do zrozumienia, a nawet zapamiętania. Grafika także jest prosta i przystępna. Czasem chcemy oferować dzieciom niesamowite i wyszukane ilustracje. Z doświadczenia wiem, że warto pokazywać różne książki, zarówno te z przekazywanymi wartościami, nauczające czegoś. Jak i te, które wpływają na dobrą rozrywkę. Pamiętajmy, że można zachęcać dzieci do czytania, wspólnie oglądać książki, bo to wpłynie na ich późniejszy nawyk czytelnictwa. My także czytamy w większości dla rozrywki :)


Na boisku
Dziś z Misiem Pracusiem akcja rozgrywa się na boisku. Wspólnie możemy zagrać w piłkę nożną. Podać piłkę, a nawet strzelić gola. Wszyscy później wspólnie cieszą się z wygranej. Świetna propozycja dla maluchów, pozytywne emocje są bardzo ważne w przekazie i odbiorze. Warto takie pozycje przedstawiać dzieciom. W pizzeri - 
Dziś pora na pizzerię, można razem z kucharzem przygotować prawdziwą pizzę. Wspólnie z Misiem Pracusiem dzieci kroją pomidory, zagniatają ciasto i dobierają sami składniki. Nawet mój Brunek, obecnie prawie pięciolatek, lubi takie przesuwane elementy, więc dla niego była frajda. 
Oczywiście ruchome elementy wpływają na rozwój motoryczny dzieci. 
Kilka zdjęć z pozostałych książeczek z serii: 

 

You May Also Like

0 komentarze

IG