Biblioteka Malucha #19 wyd. Mamania

by - 12.2.21

 

Nowości lutowe od wydawnictwa Mamania (KLIK) są już u nas, chciałam Wam po krótce o nich opowiedzieć. Są to świetne i przyjemne książki dla młodszych dzieci. Choć przyznam szczerze że i mój Starszak pochylił się nad jedną wyjątkowo dłużej :)

„Cześć i czołem!” Agnieszka Elbanowska, ilustracje Agaty Dudek - wyd. Mamania (KLIK)
Kartonowa książeczka, wydawałoby się idealna dla młodszych dzieci, sprawdziła się u nas świetnie! . Niesamowicie aktywizująca . Rozweseliła mojego Starszaka chwila moment! A dla młodszego ma bezpieczne strony i zaokrąglone rogi. Dzieci uwielbiają zwierzeta, wszystkie odgłosy, które są przez nich wydawane. A jeszcze bardziej cieszą się kiedy mogą przytulić misia czy pogłaskać kotka. W tym egzemplarzu wszystko jest możliwe! Dodatkowo tekst jest rymowany, co za tym idzie przyjemnie się go czyta. Książka zapewne najlepiej sprawdzi się u rocznych czy dwuletnich dzieci :) 
Jak dla mnie rewelacja.5 lutego miała miejsce premiera książek z serii Mój mały świat. Jest to seria z kartonowymi stronami.
„W dżungli”  Allison Black wyd. Mamania (KLIK)
Książki z ruchomymi elementami nie tylko są niezwykłą zabawą, ale także przyczyniają się do rozwoju maluchów. Mówię tutaj o sprawności manualnej, jak również o poczuciu sprawstwa. Coś się dzieje dzięki ich małym dłoniom. Znajdziemy tutaj także wysuwane elementy.  Tekst jest krótki, grafika przyjemna. U mnie plus za stonowaną kolorystykę ilustracji.  Wyruszamy na prawdziwą wycieczkę do dżungli, podziwiamy jej uroki i poznajemy zwierzęta, które tutaj mieszkają.


„Na wsi” Samantha Meredith wyd. Mamania (KLIK)
Na wsi czeka wiele pracy, dzieci mogą stać się pomocnikami gospodarzy. Jechać traktorem, nakarmić kury czy nawet pilnować porządku. Za pomocą swoich paluszków przesuwają elementy książki. Z doświadczenia wiem, że każdemu dziecku podobają się takie ruchome elementy. Tutaj także mamy elementy wysuwane. Przyjemna grafika i przyjazny dzieciom temat. Zwierzęta i farma to zawsze początki dziecięcych zainteresowań. Świetna seria! :) Już nie mogę się doczekać kiedy to Leoś będzie sprawnie przesuwał każdą stronę sam. 


W serii ukazała się także książka Na księżyc. Dobrego weekendu! :)

You May Also Like

0 komentarze

IG