Biblioteka Starszaka #5 Encyklopedie

by - 22.2.21


Dzień dobry w poniedziałek! 

Dziś chciałabym Wam pokazać dwie nowości z kolekcji Encyklopedie obrazkowe od wyd. Wilga (KLIK). Świetne książki, które ukazują realistyczne obrazki przedmiotów, potraw i zwierząt. Są to typowo obrazkowe słowniki. Podziwiam każde jedno hasło. Szczególnie te z wodnego świata, z jakimi detalami są wykonane. Przepiękna praca! Znajdziemy w nich aż 1000 haseł. Niesamowite jak wiele nowych słów/ nazw można się z nich dowiedzieć. Nawet dorośli złapią się za głowę. Nie jestem znawczynią ryb czy morskich stworzeń, więc na pytanie co to za rybka w przedszkolnym akwarium odpowiadam niebieska :D Teraz już wiem co to! Takie encyklopedie świetnie sprawdzają się także w momentach kiedy dziecko chce tylko coś pooglądać, pozachwycać się, niekoniecznie ciągle czytać :)

Encyklopedia obrazkowa  - Jedzenie KLIK
Encyklopedie są podzielone na kategorie między innymi: owoce, warzywa, desery, street food .Najbardziej podoba mi się element z przedstawieniem kuchni świata. Na końcu książki jest skorowidz ze wszystkimi nazwami. Jest to bardzo przydatne, Brunek już teraz wie, że kiedy chce znaleźć coś konkretnego, wystarczy zerknąć na koniec i odszukać po numerze strony. Wyposażamy dziecko w kolejne umiejętności radzenia sobie. Co więcej, na pewno zaowocuje to późnej w nauczaniu początkowym. Zerknijcie sami:
Encyklopedia obrazkowa - Wodny świat KLIK

O ile z jedzeniem stykamy się praktycznie non stop, to wodny świat nie jest naszą codziennością. Tym bardziej z zaciekawieniem przyglądamy się wszystkim stworzeniom. Tutaj także mamy kategorie, między innymi: ryby, ptaki morskie, rafa koralowa, sprzęt do nurkowania. Zerknijcie na poniższe zdjęcia, książka jest niesamowicie dopracowana.
Pozdrawiamy i życzymy udanego tygodnia ♥

You May Also Like

0 komentarze

IG