Puzzle #1

by - 15.11.19Hej Kochani!
Ruszam z nową serią postów. Będą one dotyczyły gier i zabaw, które zarezerwowaliśmy na jesienne wieczory. Spotkacie tu sporo nowości wydawniczych (i nie tylko).
Zaczynam od puzzli, które towarzyszą Brunkowi odkąd skończył niecałe półtora roku. Zaczynaliśmy od puzzli tzw. par (Czuczu love) albo puzzle z dziurką. Dziś chciałabym Wam przedstawić nowości z naszego regału:


Puzzle przestrzenne Czuczu KOSMOS (KLIK)
Są one przeznaczone dla dzieci powyżej drugiego roku życia. Brunek z takimi puzzlami radzi sobie już praktycznie sam. Mają 20 elementów, które tworzą układankę i 8 przestrzennych figurek. Pomagam synkowi po prostu zacząć. Te puzzle spodobały mu się wyjątkowo, ze względu na dodatkowe figurki.


Puzzle Alfabet XXL od Kapitan nauka KLIK

Spostrzegawczość i nauka literek z ulubionymi zwierzętami to świetne rozwiązanie. W zestawie jest aż 71 elementów: 48 puzzli, 23 żetony z literkami oraz plakat z  całym rysunkiem. Są świetnie dopasowane do dłoni malucha. Bardzo szybko poszło nam ich ułożenie. Mój zmotoryzowany synek dodatkowo zainteresował się tym, że zwierzątka jadą w wagonach po torach.  Świetna propozycja dla przedszkolaków :)Puzzle Pucio kolejne dwa zestawy wyd. Nasza Księgarnia
o pierwszych zestawach, które wzbogaciły naszą kolekcję pisałam w poście Biblioteka malucha #4.


Pucio pierwsze zabawy  KLIK

Jest to propozycja 6 wersji zabaw dla dzieci z wykorzystaniem 20 obrazków i 20 podpisów.
Na obrazkach przedstawione są zwierzęta rzeczy wraz z podpisem, wyrażeniem dźwiękonaśladowczym. Na podpisach są same wyrażenia. Dobrze wiemy jak onomatopeje wspierają rozwój mowy, nawet rocznych dzieci. Te puzzle mogą także pomóc w nauce czytania. Eleganckie pudełko i zapakowanie puzzli w środku ( z wykorzystywaniem papieru pakowego) z pominięciem strunowych toreb, wspiera ekologię. Dodatkowo jest też dołączona informacja dla rodziców z propozycjami właśnie tych 6 wersji zabaw.
Pucio i Misia ubierają choinkę KLIK

Zbliżają się święta, jak tu nie ubrać choinki z ulubionym bohaterem książki? :)
Puzzle są innowacyjne ze względu na swój kształt, a mianowicie - są choinką. W środku znaleźć można także niespodziankę, kilka tekturowych bombek, które da się wykorzystać by udekorować prawdziwą choinkę. Pasują także jako ozdoba pokoju. Pucio i Misia przygotowują wspólnie świąteczne drzewko. Puzzle te idealnie komponują się z naszymi przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia.
Puzzle Jestem przedszkolakiem wyd. Nasza Księgarnia KLIK

 Witamy w Słonecznym przedszkolu, puzzle zostały wykonane dzięki ilustratorowi Przemysławowi Liputowi. (kojarzycie Rok w przedszkolu? Tak,  to właśnie tego Pana :) )
Po ułożeniu puzzli wydaje się jakbyśmy oglądali picture booka. Wszystko jest niesamowicie dopracowane, każdy szczegół. Lubię bardzo temat przedszkola, to zawsze pomaga w procesie adaptacji. Puzzle zawierają 88 elementów, dla Brunka to niesamowite wyzwanie. Ale staramy się ciągle, by usamodzielniać jego układanie.


You May Also Like

0 komentarze

IG