Biblioteka malucha #7

by - 17.11.19


                   Hej! Witam Was w niedzielny wieczór, chciałabym Wam pokazać nietypowe książki. Książki do kolorowania, bazgrania, które świetnie sprawdzą się dla opornych czytelników. Tworzą także świetną alternatywę na wyjście poza tekst. 

Kicia Kocia w lesie, w Afryce, w mieście - wyd. Media Rodzina  (KLIK)
Przed Wami seria z ulubioną Kicią Kocią, która zbiera nas w ciekawe miejsca, takie jak las, Afryka i miasto. Są też krótkie opowiadania. Mamy trzy propozycje. Dzieci mogą zapoznać się ze zwierzętami, otoczeniem innym niż to dotychczasowe, w którym żyjemy. Co więcej, dzieci nabierają wielkiej ochoty na współtworzenie swojej ulubionej serii. 

Kolejnymi propozycja, Porysuj mniewydawnictwo Babaryba (KLIK)

Jest to kolejna książka z propozycjami zadań, aktywujących dziecko do zabawy, jak również przygotowanie ręki do późniejszego pisania. Uwielbiam tego autora, niesamowicie pobudza wyobraźnię. Przygotowane zadania są zróżnicowane, nie są to tradycyjne szlaczki, a jednak wciąż są to ćwiczenia i wprawianie ręki. Widać tutaj jak kropki przeradzają się w kształty.
Bitwa kolorów + Bazgrolnik wyd. Babaryba (KLIK)
Świetna, kreatywna propozycja od Tulleta. W 125 stronach znajdziemy niesamowite ćwiczenia koncentracji i ćwiczenia ręki. Jak widać po tytule, książka składa się z dwóch części. W pierwszej z nich spotkamy rycerzy, roboty, statki kosmiczne. Stykamy się tutaj z wyścigami, różnymi potyczkami. Druga część jest spokojniejsza, to miejsce, w którym dziecko może wykazać się kreatywnością.


Wszystkie książki sprawdzą się z pewnością na zimne, jesienne wieczory. Dajmy dzieciom współtworzyć książki, to naprawdę wpływa na poczucie sprawstwa, autonomię i prostą radość.


Dobrej nocy! :)
You May Also Like

0 komentarze

IG