Pamiątki z dzieciństwa

by - 8.11.19
            Hej Kochani!
        Wiem, że Brunek ma  dopiero 3,5 roku (może to już aż w niektórych sprawach), ale wierzę, że kolekcjonowanie wspomnień i pamiątek z początku jego życia to piękny podarek na przyszłość. Nawet teraz kiedy ogląda swoje zdjęcia i filmiki, mówi: Ojej dzidzia Bruno, albo pyta "Kiedy byłem mały to.. " . Do zbierania wszystkich skarbów zaopatrzyliśmy się w:

1. Pudełko wspomnień od Luxnote.pl (KLIK)
Jest to niesamowity i pojemny box (o wymiarach 37,5x28,5x11cm). Podoba mi się jego wykonanie - piękna, lniana okleina, na której wytłoczony jest napis Skarby Mojego Dzieciństw (na górze pudełka). Zamykana pokrywa ma w sobie magnes. We wnętrzu znajduje się metryczka, w której wpisuje się dane dziecka, można wkleić też zdjęcie. Wybrałam kolor pistacjowy.
W Brunkowym pudełku znalazło się już kilka rzeczy: pierwszy smoczek, opaska ze szpitala, kosmyk włosów, książeczka z historią jego imienia, karta z kalendarza z dnia jego urodzenia,  pamiętnik wspomnień, pierwszy rysunek w domu, pierwsza laurka z przedszkola dla mamusi, zdjęcia, bilety, pamiątki z pierwszych urodzin.
2. Pamiętnik (kronika) Moje dzieciństwo od Luxnote.pl (KLIK)
Pamiętnik o formacie A4 zawiera wiele wspomnień, miejsc na zdjęcia czy odciski rąk i nóżek. To 112 stron pełnym wzruszeń i radości przeznaczonych dla dzieci do 6 roku życia. Wybrałam kolor pistacjowy. Na pewno jest to album, który warto mieć od narodzin i uzupełniać na bieżąco. Dla mnie skompletowanie większości dat i zdjęć było wielkim wyzwaniem. To naprawdę wielka radość i satysfakcja. W pamiętniku znajdziemy takie strony jak pobyt w szpitalu, pierwszy tydzień w domu, pierwsze miesiące, pory roku, chrzest, poznawanie świat itp. Zerknijcie na spis treści. Samo wykonanie całego pamiętnika jest wyjątkowe. Okładka jest twarda, bawełniana, bardzo elegancka. Na niej wytłoczony napis Moje dzieciństwo. Co więcej, po otwarciu albumu zachwyt nie mija, papier jest niesamowicie aksamitny. Dodatkowym elementem jest tasiemka, dzięki której możemy zaznaczyć ważny dla nas etap lub po prostu miejsce gdzie skończyliśmy ostatnio wypełniać.
3. Brzuchatka i Bocian od Homidesign (KLIK)
Ramka na pierwsze zdjęcie z USG, od zawsze o niej marzyłam. Cieszę się, że przyozdabia pokój Brunka.  Średnica zdjęcia dla ramki brzuchatki to 6 cm, natomiast w bocianie jest to 9 cm.

Obydwie ramki mamy w odcieniu szarym. Zostały one pokryte farbą spełniającą wymagania europejskiej normy bezpiecznych zabawek.4. Zdjęcia kwadraty 8x8cm do stworzenia własnej galerii i wklejenia do kroniki od Moonylab (KLIK)
Utworzyłam z nich galerię, dzięki ramek 3D i sznurka z klamerkami. Kwadraty są niezastąpione, wizualnie cieszą oko. Wprowadzają nas trochę w taki klimat retro.


Dodatkowymi wspomnieniami mogą być poduszki dekoracyjne ze zdjęciami/metryczką, a nawet plakaty metryczki umieszczane na ścianie.

 plakat B jak Bruno dostępny u PlanetaVenus (KLIK)
 plakat karta z kalendarza była prezentem na pierwsze urodziny BrunkaYou May Also Like

2 komentarze

  1. Witam, czy mogłaby mi Pani pokazać wnetrze całej tej książeczki? Zastanawiam się nad kupnem

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przepraszam, gdzieś umknął mi komentarz. Czy przesłać jeszcze zdjęcia? :)

      Usuń

IG