Biblioteka malucha #6

by - 24.10.19

        Hej Kochani, mam dla Was świetne propozycje na jesienne dni. Interaktywne książki dla dzieci, które włączają je do czytania z dorosłym.

Na pierwszy rzut chciałabym Wam pokazać Kicię Kocię i Nunusia (wyd. Media Rodzina KLIK), serię z otwieranymi okienkami. Podczas czytania Brunek chętnie otwiera i szuka odpowiedzi na zadawane przez Nunusia pytania. Z całej serii mamy na razie Bardzo fajną rodzinę i Kto mieszka w lesie? Uwielbiam Brunkowe malutkie rączki wędrujące po kartonowych stronach. W części o lesie wiele dowiadujemy się o jego mieszkańcach, poznajemy ich nazwy. Kicia Kocia i Nunuś wybrali się na wycieczkę do lasu. Natomiast w części Bardzo fajna rodzina zostali zaproszeni na urodziny do Pani Kwiatek. Po drodze mijają wiele budynków, poznajemy tu nazwy takie jak: kamienice, dom, wieżowiec.


         Moim odkryciem w tym miesiącu jest zdecydowanie książka Anny Llenas  Kolorowy potwór (wyd. Mamania KLIK).  Jest to książka pop-up. Nie tylko Brunek jest zachwycony ale i ja. Niesamowita forma i konstrukcja. Opowiada ona o ważnym temacie, a mianowicie o emocjach. Przedstawiam Wam kolorowego potworka, który pogubił się z uczuciami. Czuje się źle i dziwnie. Dziewczynka postanawia pomóc mu z uporaniem się i uporządkowaniem emocji. Mamy więc: zaraźliwa, żółta radość; łagodny, błękitny smutek; ognista czerwona złość; tchórzliwy szaro-czarny strach, cichy i zielony spokój; różowe zakochanie. Dziewczynka w prosty i przystępny sposób tłumaczy Potworkowi co oznaczają dane emocje. Przy okazji tłumaczy je dzieciom, stawiając wszystkie emocje jako zupełnie normalne i spotykane.To ważne by nasze dzieci wiedziały co się z nimi dzieje, jak nazwać ich odczucia. Must have każdej dziecięcej biblioteczki.


Ostatnimi moimi dzisiejszymi propozycjami są kultowe książki Herve Tulleta z serii Turlututu.  (wyd. Babaryba KLIK). Niesamowite pobudzenie wyobraźni, dobrze by czytając rodzic wczuwał się w postać. Dawka energii i pozytywnych emocji idealnie wpływa na dobry humor. Aktywne czytanie zbliża, po Brunku widzę, że wspiera i rozwija też mowę. Uwielbiam jego chichot, kiedy coś udaje mu się wyczarować. Książka wspomaga też w nauce liter, cyfr. Usprawnia koncentrację, wspiera koordynację wzrokowo-ruchową. To naprawdę świetna lektura do spędzenia niezapomnianego czasu razem. One nigdy się znudzą!
You May Also Like

0 komentarze

IG