Biblioteka Malucha #5 - Ważne tematy -

by - 23.10.19                     Dziś chciałabym poruszyć ważny, w moim odczuciu, temat dotyczący środowiska i tego, w jaki sposób żyjemy. To co nas otacza, a raczej w jaki sposób o to dbamy, może doprowadzić nas do katastrofy, która wydarzyć może się w przyszłości. Książki te ukazują, że warto włączać dzieci do walki o naszą planetę. Włączyć w wiedzę na temat świata, bo przecież śmieci są obok nas. Dzięki tej książce zrozumieć można jak bardzo dotyczy nas ten problem.

Śmieci - najbardziej uciążliwy problem na świecie 
Autorka Gerda Raidt w interesujący sposób opisuje wiele aspektów związanych z odpadami. Dzięki niej dowiadujemy się co się dzieje ze śmieciami, jak je segregować, jak wygląda proces recyklingu, jakie istnieją odpady, co można zrobić ze starymi przedmiotami. W świetny sposób ukazane są także państwa gdzie nie istnieje wywóz śmieci. To naprawdę zaskakujące, że w dobie takiej technologii nie jest to powszechnym zjawiskiem.  Autorka podpowiada także co możemy robić by wspomóc świat w tym uciążliwym problemie. Książka ma fantastyczne ilustracje, ciekawe umiejscowione są podpisy. Przez co umila to sam proces czytania.
Książka ta to naprawdę wartościowa lektura.
                Plastik Fantastik? Eun-Jun & Ji-Won Lee
Niesamowite kompendium wiedzy na temat plastiku już dla małych czytelników. W ciekawy i wyczerpujący sposób opublikowano wiele informacji o tworzywach sztucznych. 
Autorzy wspominają też praktyczne porady oraz świetne pomysły na ograniczenie tego tworzywa w naszym codziennym życiu.  Dowiadujemy o się jak wytrzymały jest plastik, z czego powstaje, ile go jest w naszych lokalnych środowiskach oraz jak się to ma w podglądzie na cały świat. Sam temat jest ujęty bardzo zwarcie, prosto i przystępnie. Autorzy wskazują kilka plusów związanych ze tworzeniem plastiku np. w medycynie czy w transporcie. Jednak to czytelnik po przeczytaniu stwierdza czy jest on bardziej pożyteczny czy może szkodliwy. Możemy też poznać kraje, które już zaczęły ograniczać ten plastik. 
Świetne są te kaczuszki w całej książce, mój Brunek zwrócił na nie uwagę podczas czytania :D

Książki zostały opublikowane dzięki Wydawnictwu Babaryba KLIK
Brawo za świetne przedstawienie ważnych i ciężkich tematów w przystępny sposób.

You May Also Like

0 komentarze

IG