Biblioteka Malucha #1

by - 2.1.19
               Bardzo się cieszę, że udało mi się zaszczepić w Brunku chęć do czytania. Rozwijamy każdego dnia jego zainteresowania i potrzeby czytelnicze. Śmiało o nich piszę ze względu na to, że to Brunek sam wyciąga książki przed spaniem do czytania. Czy to były święta czy noc sylwestrowa, bez książki po prostu nie chce spać :) Poniżej przedstawię Wam kilka propozycji, dla maluchów, które z Brunkiem czytaliśmy na początku wspólnej drogi. Na końcu znajdą się nowe książki w  biblioteczkowym zbiorze, jednak pasujące do młodszych dzieci.
KSIĄŻECZKI KONTRASTOWE - oczy maleńkiego dziecka są bardzo wrażliwe. Wzrok polepsza się w miarę rozwoju mózgu dziecka, a więc co za tym idzie jego pole widzenia rozszerza się. Jednak ważne jest by od początku stymulować ten rozwój. Pamiętam jak Brunek sam z zaciekawieniem przyglądał się każdemu obrazkowi, jego konturom. Książeczki są kartonikowe, a co za tym idzie, są trwałe. Warto nie tylko stymulować rozwój dziecka, ale dbać również o pierwsze chwile razem, tworzenie więzi między rodzicami a dziećmi, budowanie nawyku czytelnictwa.


Wszystkie powyższe książeczki są propozycją od wydawnictwa wilga - KLIK
Powyższe książeczki z serii "Krok po kroku" (wyd. WILGA) są świetną propozycją na oswojenie trudnych sytuacji, takich jak rozstanie ze smoczkiem; jak również na naukę i zapoznanie się z pierwszymi nawykami. Książeczki są kartonikowe, zawierają przyjemną grafikę. Brunkowi zdecydowanie przypadły do gustu.


PORÓWNANIA (wyd. WILGA) - to jedna z pierwszych książeczek manipulacyjnych Brunka, gdzie można coś obracać, dotknąć, zakręcić i zatrzymać. Pamiętam, że synkowi bardzo się to spodobało. W tej odsłonie mamy zaproponowane porównania/przeciwieństwa.


JEDEN DZIEŃ (wyd. Dwie Siostry - KLIK)  to fantastyczny ilustrowany słownik dziecka, słowa są tu podzielone na kategorie np. jedzenie, transport, owoce itp. Ilustracje są niestandardowe, wykonane przez małżeństwo Mizielińskich (cenionych wśród literatury dziecięcej).

OTO JEST SPOT (wyd. Mamania - KLIK) seria o uroczym piesku i jego przygodach. Książka, którą widzicie ma świetny kształt, jest zabawna i dobrze się ją czyta. Każde dziecko uwielbia zwierzęta :)
ZASYPIANKI (wyd. Papilon - KLIK) to antologia polskich wierszy i kołysanek. Książka ta sprawi, że wieczorne usypianie stanie się piękniejsze i czulsze. Budowanie poczucia bliskości z dzieckiem jest bardzo ważne. Jest to kartonowe wydanie.
MÓJ TATA, MOJA MAMA (wyd. Dwie Siostry - KLIK )  Przedstawienie Mamy i Taty jako superbohaterów, którzy mają świetne umiejętności i cechy. U nas te książeczki były hitem i są nim nadal. Są naprawdę świetne i wzruszające. Były moim pierwszym zakupem po książeczkach kontrastowych.

AUTO (wyd. Dwie Siostry)  - Prosty i zwięzły tekst. Jest to książka kartonowa, o prostej, wręcz dziecięcej grafice, co czyni ją jeszcze bardziej przychylną dziecku. Tekst ma wyróżnione kluczowe słowa. Auto jest zabawnym opisem codziennych sytuacji. Brunek ją uwielbia!ŚWIAT WOKÓŁ NAS (wyd. Wilga) - to kolejny przykład obrazkowego słownika dla najmłodszych, Brunek bardzo lubił ją przeglądać. Również jest podzielona na kategorie, jednak są tu wspólne obszary/tła. Książka jest sztywna i naprawdę trwała.You May Also Like

0 komentarze

IG