Biblioteka Starszaka #24 Zimowe nowości wyd. Mamania

by - 28.12.21


Witajcie, 
dziś zimowe nowości od wydawnictwa Mamania (KLIK). Są to propozycje, które na przełomie listopada i grudnia miały swoje premiery. Bąbli znamy z wcześniejszej części ich przygód to znaczy Wakacje z Bąblami. Natomiast z drugą książką spotykam się po raz pierwszy. Jest to zdecydowanie post dla rodziców Starszaków. 

Śnieżyczka i Róża (KLIK)
Magiczna, baśniowa książka dla całej rodziny. Spotykamy tutaj historię sióstr, które po stracie taty wraz z mamą opuszczają piękny dom na rzecz małego domku w lesie. Codziennie mają różne przygody właśnie w tym lesie, który okazał się całkiem innym i nie takim zwyczajnym miejscem. Odkrywają różne tajemnice. Książka jest napisana w prosty i przystępny sposób. Wciągająca i lekka historia, delikatna i pełna ciepła. 
Wymiary to 14x20,5cm. Oprawa twarda, z papierowymi stronami. 
Mroźnie przygody Bąbli (KLIK) 
Niesamowita książka, by zarówno dorośli jak i dzieci mogły docenić codzienność i radość z każdej, nawet najmniejszej, rzeczy. Tak wiele zaczyna się właśnie w nas, przede wszystkim ta spontaniczność, odwaga i ciekawość świata.
Bąble, czyli czwórka rodzeństwa, są w różnym wieku. Oczywiście różnie to bywa w relacjach z rodzeństwem. Także tutaj to widzimy, jest wspólna nauka, zabawa i śmiech. Jak również kłótnie i rozpacz rodziców :) W środku książki znajdziemy cztery krótkie i zabawne historie.  Autorka świetnie ukazuje tutaj wsparcie rodziny w trudnych momentach, rodzeństwo zawsze jest razem. Dzieci spędzają całe dnie na dworze, a rodzice chętnie spędziliby dni w domu w herbacianym królestwie :)
A przecież na zewnątrz jest tyle atrakcji: lepienie bałwana, rzucanie śnieżkami. To dopiero prawdziwa zima :)

Książka o wymiarze 25x25cm, w twardej oprawie z papierowymi kartkami. Dobrego tygodnia :)

You May Also Like

0 komentarze

IG