Biblioteka Starszaka #23 Świąteczne nowości wyd. Zielona Sowa

by - 16.12.21Dzień dobry w czwartek!
Święta tuż tuż, warto uaktualnić swoją biblioteczkę na zimę. 
Do naszej kolekcji dołączyły dwie nowości od wyd. Zielona Sowa (KLIK) 
Jedna dla młodszych a druga dla starszaków. 

Zaczniemy od opowieści, która została podzielona na 24 rozdziały. Ułatwia to niesamowicie czytanie, zwłaszcza z takimi dziećmi jak Brunek (Mały Starszak) :D
Niezwykłe drzewko Katarzyna Pruszkowska-Sokalla (KLIK)
Jest to książka w twardej oprawie z papierowymi stronami. Jej poręczny format (17x24cm) idealnie pasuje do ręki kiedy czytamy przed spaniem leżąc na łóżku.
Opowieść jest niezwykle wzruszająca, podczas czytania chciałoby się pochłonąć od razu kolejny rozdział. Historia opowiada o chłopcu - Rysiu. Jest on smutny ze względu na wyjazd służbowy swojego Taty. Przez to nie spędzi Świąt Bożego Narodzenia z rodziną. Rysia nie cieszą już prezenty i cała świąteczna atmosfera. Nasz bohater podczas przedstawienia, które wystawia wraz z dziećmi przedszkola poznaje pewną postać w domu spokojnej starości - pana Józefa. Staruszek opowiada mu historie z własnego dzieciństwa. Wszystkie opowieści są przepełnione czułością. Podczas czytania czeka nas ogrom wzruszeń. Rysio znów zaczyna wierzyć w magię tego okresu. A my dowiadujemy się jaki był mały Józio, jak wyglądały jego święta i relacja z ojcem. Jego rodzina mierzy się z zimnem i brakiem pieniędzy, ale mają to co najważniejsze - SIEBIE, miłość i bliskość. 
Niesamowita książka! Zapadające w głowę przesłanie - wspólna obecność, życzliwość  - to sprawia, że święta są magiczne - nie spektakularne prezenty. 

Przeplatanki rymowanki (KLIK) - Zgraja Mikołaja
Seria świetnych kartonowych książek, z których każda dzieli się na trzy ruchome części. Masa zabawy i śmiechu przy tworzeniu różnego rodzaju postaci. Mamy tutaj wersję świąteczną. Dostępne są również: Zawodowcy, Zwierzaki-cudaki i Bajkownicy. 
Dzięki temu, że książka jest podzielona, nie tylko ilustracje są odmienne. Również tekst, który znajdziemy po lewej stronie będzie tworzył unikatowe, zupełnie inne historie. Brunek uwielbia tego rodzaju książki. Są one odskocznią od typowych pozycji w naszej biblioteczce. A i Leoś się zatrzyma nad nią na dłużej :)

Dobrego weekendu! :)

You May Also Like

0 komentarze

IG