Biblioteka Starszaka #21 Nasze nowości wyd. Mamania

by - 4.11.21


Witajcie, po dłuższym weekendzie wreszcie przyszła pora na wpis na moim blogu. Dużo się ostatnio dzieje, stąd tutaj bywam rzadziej. Ale w listopadzie to nadrobię! :)

Cieszę się, że mogę dziś pokazać Wam te oto propozycje od wydawnictwa Mamania (KLIK).  

Matylda Odważna i pralkowy potwór (KLIK) - Ilona Kostecka
Książka z serii Mogę wszystko. Przedstawione są tutaj przygody dziewczynki - Matyldy, wpleciony został również brat Tymon. (Czekamy z niecierpliwością, ponieważ 10.11 będzie miała miejsce premiera kolejnej części ich przygód). Autorka, tworząc tę serię chce skupić się na mocnych stronach dziecka. Na zwykłych, codziennych trudnościach i często niełatwych relacjach z rodzeństwem. 
Oprawa tej książki jest twarda, w środku znajdziemy papierowe strony. Jest to poręczne wydanie o wymiarze 20x25cm. W tej historii poznajemy naszą bohaterkę, dziewczynka ma cztery latka. Często boi się wielu rzeczy. Tym razem przezwycięża swój lęk, chcąc odszukać prawdę na temat pralkowego potwora. Zadziwia tym nawet swojego brata. Brunek z chęcią po raz kolejny i kolejny czyta tę książkę. Teraz jeszcze bardziej utwierdza się w tym, że dziewczyny też są dzielne i odważne! Świetna pozycja do czytania!
Zerknijcie do środka:


 

Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne (KLIK) - Anna Skiba
Autorka tej książki jest neurologopedą klinicznym i specjalistką wczesnej opieki logopedycznej. Co oznacza, że zajmuje się diagnozowaniem dzieci z wadami wymowy i problemami komunikacyjnymi. Świetne jest także to, że prócz samej diagnozy prowadzi także terapię. Dzięki temu jej wiedza zarówno teoretyczna jak i praktyczna ma odzwierciedlenie właśnie w poniższej propozycji książki do ćwiczeń logopedycznych. Przyznam szczerze, że mamy ich kilka w naszej biblioteczce. Jednak żadna z nich nie była aż tak atrakcyjna dla Bruna co właśnie ta. Oprawa jest twarda, w środku papierowe strony. Treść książki jest prosta i przyjemna. Poznajemy zwierzęta, które zajadają swoje przysmaki. Jednak po drodze napotykają na różne trudności. Dzięki temu, razem z dziećmi możemy wykonać szereg ćwiczeń artykulacyjnych, co sprawia masę zabawy. Książka to ciekawa pomoc edukacyjno-logopedyczna. Oczywiście to forma wspomagania, nie całej terapii. Książka jest dla dzieci, jednak świetnym przygotowaniem także dla rodziców jest to, że na dole strony są ukazane ćwiczenia. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że właśnie przesadne wykonywanie pewnych rzeczy to odpowiednio wykonane ćwiczenie. Fantastyczne ilustracje przygotowała pani Magdalena Jakubowska. Zerknijcie sami: 
Dobrego weekendu!

You May Also Like

0 komentarze

IG