Biblioteka Starszaka #17 - Czytam sobie

by - 4.10.21

 


Witajcie w poniedziałek :) 
Dziś wrześniowe nowości z serii Czytam sobie od Harperkids (KLIK) Są to niewielkie książeczki do nauki i samodzielnego czytania dla przedszkolaków i dzieci ze szkoły podstawowej. Mają miękką okładkę ze skrzydełkami i przyjemną, stonowaną grafikę. Tekst jest krótki, napisany prostym językiem. Co więcej, czcionka jest większa, przez co jeszcze lepiej sprawdza się podczas czytania. Seria podzielona jest na trzy poziomy (od najłatwiejszego do najtrudniejszego), są one zróżnicowane pod względem zarówno długości, jak i stopnia trudności tekstu. Fabuły książek są ciekawe, rozwijają wiedzę na temat środowiska. Dodatkowo na marginesach zostały umieszczone ćwiczenia, dostosowane do poziomu książki. Na zakończenie każdej opowieści są pytania do treści i świetne naklejki. 


Futuropolis - miasto jutra (KLIK)
Drugi poziom to książka, która lepiej sprawdzi się już dla dzieci samodzielnie czytających. Tekst jest dłuższy i występują w nim elementy dialogu, ćwiczenia z sylabizowania. 
Futuropolis to miasto przyszłości. Energia w nim pochodzi z ekologicznych źródeł. Chłopiec - Antek - nie może się nadziwić tym wszystkim rzeczom, które widzi. Domy wysokie aż do chmur, tramwajowe autostrady, czy balkony pełne kwiatów. 


Wars i Sawa (KLIK)
Pierwszy poziom to krótki tekst, proste zdania. Na marginesie zostały umieszczone ćwiczenia z głoskowania. 
Książka nie jest przedstawieniem typowej legendy, którą znamy o Warsie i Sawie. Mamy tutaj małżeństwo, które spotykamy nad brzegiem Wisły. Rybaka Warsa i jego żonę Sawę. Mieli oni spokojnie życie. Podczas łowów, mężczyzna słyszy wołanie. Kto potrzebuje pomocy? Jest to syrena, która w zamian za pomoc, proponuje spełnienia największego marzenia małżeństwa. 


Po co wieje wiatr (KLIK)
To tak jak powyżej także pierwszy poziom. 
Dziewczynka, Kinga, dostaje kolorowy balon. Chętnie biegnie na spotkanie z przyjaciółmi, by rozpocząć wspólną zabawę. Niestety, jej balon został porwany przez wiatr. Co zasmuciło nasza bohaterkę. Wiatr zaczyna ją bardzo nurtować, dlatego postanawia dowiedzieć się skąd się bierze wiatr i po co w ogóle wieje. 
Dobrego tygodnia :)


You May Also Like

0 komentarze

IG