GRY dla Malucha #1

by - 11.5.21

 


Witajcie we wtorek, 
dziś dwie propozycje dla Maluchów od Egmont, Harperkids. Choć i Brunek chętnie pochylił się nad tymi rzeczami. U nas hitem okazały się puzzle pojazdy. Kiedyś na studiach wykonałam pomoce dydaktyczne ze szpatułek laryngologicznych. Wśród nich znalazły się również puzzle. Poniższy wariant jest zdecydowanie ładniejszy i przyjemniejszy ale koncepcję miałam podobną Zerknijcie:

Pudełko pełne zabawy - Pojazdy (KLIK)
Oczywiście pomijam fakt, że są to pojazdy (już na wstępie szał!) :) - sposób wykonania, to że patyczki są kartonowe i obłe świetnie się sprawdza. Dodatkowo dołożona jest ramka (ten pomysł jest totalnie fantastyczny, przyznam że brakowało mi czegoś takiego kiedy układałam własne te ze szpatułek). Układanka zawiera osiem patyczków (są dwustronne). Mamy osiem układanek, do tego dołączona jest także papierowa książeczka z wierszami odnośnie danych pojazdów. Świetna zabawa! Dodatkowo patyczki świetnie usprawniają pracę rąk. 

Pudełko pełne zabawy znajdziecie także na stronie harperkids w wersji Zwierzęta. :)Pierwsza gra Przyjaciele (KLIK)
Dedykowana od 2. roku życia. Dzięki dwóm poziomom trudności grę można dostosować do dzieci. Nawet Brunek chętnie zagrał w trudniejszą wersją. Maksymalna ilość graczy to 4. Dzięki tej grze dzieci uczą się liczyć, poznają kolory jak również zaznajamiają się ze zwierzętami. Mamy tutaj żetony ze zwierzątkami i kostkę. Ten kto zbierze najwięcej punktów z trójek żetonów wygrywa. :)


You May Also Like

0 komentarze

IG