Biblioteka Starszaka #11 seria Basia

by - 6.5.21

Hej w czwartek! :)

Dziś kilka słów o serii z Basią. Zapewne już mieliście z nią kontakt, jest to seria dość znana. Stworzona przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak. Serię tą przewidziałam dla dzieci Starszych (mniej więcej 3-7 lat), ze względu na ilość tekstu w każdej z nich. Choć muszę przyznać, że ta o emocjach sprawdzi się z pewnością już dla młodszych dzieci. Mamy z niej kilka nowości. Totalnie przepadłam za Wielką księgą o uczuciach. Musicie zerknąć:Basia i rower (KLIK) 
To historia, która opowiada o wycieczce rowerowej, którą organizuje rodzina Basi. Jej brat, Janek, jest przekonany, że razem podbiją świat. Jest pewny siebie. Basia jest nieco wycofana, ma trochę wątpliwości czy podoła tej wycieczce. W końcu jest mała, a rower i cały świat czekają :) Jej obawy rozwiewa mama. W dnu wyprawy Basia nawet wyprzedza Janka na drodze. Ale ciekawe jak zakończy się ten wątek! Przygotujcie się na świetną przygodę i wiele wrażeń :)

Basia - Wielka Księga o Uczuciach (KLIK)
Zdecydowanie moja ulubiona pozycja z całej serii z Basią. Opisane są tutaj 44 emocje. Każda z nich jest przedstawiona w sposób przystępny dla dziecka. Co więcej, o uczuciach opowiada kilku bohaterów. Każdy odczuwa pewne sytuacje inaczej, mówi o nich w inny sposób. Jakże bliski niektórym dzieciom! Świetna pozycja, śmiem twierdzić, że jedna z najlepszych jaką mamy w naszej biblioteczce w tym temacie. Jest tutaj o wiele więcej uczuć, niż w innych książkach tego rodzaju. Dzieci stykają się z różnymi sytuacjami, w domu, w przedszkolu a nawet na placu zabaw. Eksplozja różnorodności: wstyd, empatia, zdumienie, satysfakcja, rozczarowanie, itd... Jest naprawdę rozbudowana i obszerna. Bo przecież wszystkie uczucia są ważne, tu bulgoczące jak zupa i te płaskie jak naleśnik. 
Cudowna książka dla dzieci, zwłaszcza małych. Zerknijcie sami: Basia w zoo (KLIK) - gra planszowa
Dzięki kilku wariantom gry, można dostosować zasady i reguły do odpowiedniego wieku. Każdy z graczy może zabrać dowolną liczbę kafelek w danej rundzie (jednak nie może się powtarzać tło ani zwierzak). Mamy żetony z postaciami. W instrukcji także mamy opis, które zdjęcia są po ile punktowane. Ciekawa gra. Świetne jest także jego wykonanie (kartonowe), jak również to że jest małe (można je wszędzie zabrać, zajmuje na półce mało miejsca). Dedykowana dla dzieci 4+. Dobrego popołudnIa! :)

You May Also Like

0 komentarze

IG