Biblioteka Starszaka #9 Kosmos

by - 12.3.21

 


Dzień dobry w piątek! 
Dziś książki z kosmicznych tematów. Akurat Brunek w zeszłym tygodniu miał w przedszkolu cały tydzień poświęcony temu zagadnieniu. Dodatkowo w domu prosił o przeczytanie czegoś o Kosmosie, by dowiedzieć się jeszcze więcej. Dlatego przychodzę do Was z nimi :)

Kosmiczne wyzwania - wyd. Znak (KLIK)
Historia Polaka - Artura B. Chmielewskiego (inżynier pracujący w amerykańskim centrum NASA), syna Papcia Chmiela (zmarłego w styczniu). Wyjątkowa wiedza prosto z NASA, która nie była dotąd aż tak popularna i dostępna. Nauka to niesamowita i fascynująca przygoda, dzięki tej książce możemy rozbudzić w dzieciach uważność i zainteresowanie przedmiotami ścisłymi. Totalnie inspirująca pozycja. Wystarczy wierzyć w siebie i dużo się uczyć, by naprawdę spełniły się marzenia. Autor wspominał także o kobietach w NASA, ich roli i wiedzy. Książka przeznaczona dla Starszaków. Uważam, że w przystępny sposób są przedstawione porównania, trafne przykłady, które dzieci w wieku wczesnoszkolnym są w stanie zrozumieć. Aby to ułatwić Autor zaproponował kilka prostych doświadczeń. Jest wiele ilustracji i zdjęć, a także elementy komiksów. Z tej pozycji dowiemy się także o wielu kosmicznych projektach i kosmicznych technologiach. Jak ważny w tej pracy jest otwarty umysł i wyobraźnia. Nie tylko zdolności matematyczne lub fizyczne. Podbój kosmosu może być właśnie dla Ciebie! :) Zerknijcie na środek:
 
Kosmos - Tomasz Rożek - wyd. Wilga (KLIK)
Książka miała swoją premierę 10 marca. Niesamowita skarbnica wiedzy o kosmosie. Odpowiedzi na naprawdę dziwne i skomplikowane pytania, zostają przedstawione w całkiem przystępny i zabawny sposób. Jaki obiekt porusza się we wszechświecie najszybciej? Czy czarna dziura ma dno? Znajdziemy tutaj wiele doświadczeń i tekstów, które przybliżą nam nieco bardziej skomplikowane pojęcia. Wielki wybuch, układ słoneczny, powstawanie życia na naszej planecie. Ogrom wiedzy jaki jest zawarty w tej książce jest niebywały. Książka zdecydowanie dla Starszaków. Dla Brunka wybierałam fragmenty, głównie do ilustracji. Mam nadzieję, że jeszcze zafascynuje go ta książka :) Autor napisał także książkę Nauka to lubię. Tomasz Rożek jest dziennikarzem, prowadzi swojego vloga- Nauka. 
Dobrego weekendu! :)

You May Also Like

0 komentarze

IG