Biblioteka malucha #21 Bajeczki przed snem

by - 2.3.21

 Seria Bajeczki przed snem, zawiera w sobie po trzy opowiadania inspirowane animowanymi bajkami, które dzieci znają z tv. Ilustracje przedstawiają klatki z bajek. Książki są w twardej oprawie z zaokrąglonymi rogami. Niesamowitą aurę stwarzają okładki, które po naświetleniu świecą. Jest to dobry pomysł na przyciągnięcie uwagi dziecka. :) Nawet Brunek był nimi zachwycony. Są to pierwsze takie książeczki w naszej kolekcji. Zarówno, jeśli chodzi o te bajki i takie okładki. Takie książki są świetną alternatywą, jeśli nie chcecie by dzieci ciągle wpatrywały się w telewizor. Jedną z funkcji literatury jest rozrywka. Miłe spędzanie czasu z rodziną także idealnie się wpisuje w tego rodzaju opowiastki. W serii ukazały się jeszcze Smerfy i Muminki.
Zerknijcie sami u nas Tomek i Masza :

3 Bajeczki ze snem - Masza i niedźwiedź (KLIK)
Trzy opowiadania: Kwestia smaku ( Masza znudziła się już jedzeniem kaszy, więc wyrusza do swoich znajomych z lasu. Poszukuje swojego idealnego smaku nowej potrawy.), Na szlaku (Masza z niedźwiedziem wyruszają w góry. Miłe spacerowanie przerywa burza. Masza wystraszyła się piorunów i uciekła do lasu. Tam też gubi się.) i Złota rączka (Tytułowy bohater tej opowiastki to oczywiście Niedźwiedź. Zobaczycie sami, jakie zadania będzie miał do naprawy. Oczywiście, za sprawką Maszy).
Są to historie pełne zabawy, wszystkie kończą się pozytywnie.  


3 bajeczki przed snem - Tomek i przyjaciele (KLIK)
Trzy opowiadania: Diesel i kaczuszki (Główny bohater - Tomek - poznaje drugą stronę Diesla, podziwia jego zachowanie względem kaczek), Marudny Kuba (Opowieść, w której lokomotywa - Kuba - uczy się dystansu do siebie) i Użyteczna kolej (Opowieść, w której mniejsze lokomotywy mają szansę przekonać się, że są naprawdę potrzebne- tak jak wielkie maszyny).


You May Also Like

0 komentarze

IG