Biblioteka Starszaka #2

by - 4.11.20


Hej Kochani! 
Ile razy spotkaliście się z takimi pytaniami od swojego dziecka? Ja przyznam, że spotkałam się już z takimi. W szczególności skąd się wziął deszcz i burza. Świetne propozycje dla ciekawych świata dzieci, jak również dla tych, których my sami zachęcamy do poznawania i eksplorowania przyrody, różnego rodzaju zjawisk atmosferycznych. 
Dlaczego deszcz pada? (KLIK) I Dlaczego słońce świeci? - (KLIK)
Autorką tych dwóch książek jest Marta Krzemińska. Seria Co i jak? przeznaczona głównie dla dzieci 2-6 lat. Książki napisane są przystępnym językiem. Mają twarde okładki  i przyjemny, poręczny do czytania format Odkrywanie tajemnic całego świata jest naprawdę fantastyczne. Znajdziemy tutaj różnego rodzaju ciekawostki o słońcu i całym układzie słonecznym, o tęczy itd. Niesamowite kompendium wiedzy o słońcu i elementach z nim związanych (czyli kolektory słoneczne witamina D, zegar słoneczne). Na większość pytań zawartych w książce czy w głowie mojego Brunka nie znałam odpowiedzi. Teraz jest łatwiej, mogę się posiłkować tymi książkami :)
A czy wiecie jaki kształt mają krople deszczu? Z czego składa się deszcz? Co to są kwaśne deszcze ? Na te i inne pytania znajdziemy obszerne odpowiedzi w kolejnej części. Są to książki, które według mnie skupią uwagę starszych dzieci około 5-7 lat. Brunek czasem się wyłącza i odpowiadamy na pytania, które w danej chwili zaprzątają mu głowę. Wierzę, że nieraz wrócimy jeszcze do nich. Tym bardziej podczas deszczowych dni. 

Dobrego dnia! :)

 

You May Also Like

0 komentarze

IG