Biblioteka Malucha #18

by - 5.8.20Hej Kochani!
Dziś parę słów na temat książek od Wydawnictwa Nasza Księgarnia. (KLIK) 
Późna pora, ale kiedy mały w brzuchu robi fikołki, nie można tak szybko zasnąć. Oczywiście nie obędzie się bez kolejnych części Pucia, mamy już całą kolekcję. :) 
W poniższych częściach jest już o wiele więcej tekstu, niż w tych pierwszych mniejszych częściach.

Pucio mówi dzień dobry - Marta Galewska- Kustra KLIK
Świetna propozycja interaktywnej książeczki, jest ona  kartonowa w tym mniejszym rozmiarze. Na każdej stronie są zadania do wykonania, np. można połaskotać Pucia, myć zęby dzieciom, nakarmić zwierzęta. Dzięki temu tworzy się wspaniała zabawa. Takie aktywizowanie bardzo podoba się mojemu synkowi, mimo że jest już starszy. Dla młodszych dzieci będzie to dobre przygotowanie do codziennych czynności, ułatwi wyrabianie pewnych pozytywnych nawyków. 


Pucio mówi dobranoc - Marta Galewska- Kustra KLIK
Idealnie sprawdza się na dobranoc, do wyciszenia i zaśnięcia. Pucio pyta o różne rzeczy osoby i sprawdzają razem z tatą, czy poszły już spać. Na koniec Pucio sam zasypia. Dziecko może pomóc tacie zgasić światło w sypialni, co także pomaga przy zgaszeniu światła/lampki w pokoju. Mój Brunek śpi przy zgaszonym odkąd miał niecały miesiąc, to był jego wybór. Całą noc płakał, aż w końcu poprosiłam męża by wstał i zgasił lampę. Pomogło błyskawicznie. 
Teraz Pucio pomaga się wyciszyć, nawet mój synek wymyśla co z jego zabawek już śpi. Czy jego przytulanka już zasnęła i co robiła w ciągu dnia. Świetna książka także do poprowadzenia rozmowy i wyjścia poza tekst w książce. 

Literkowa - Alicja Krzanik, Anna Salamon KLIK 

Pierwsza kartonowa książka z szydełkowymi literkami w środku. Są to zdjęcia wykonanych literek, dlatego książka nie zawiera elementów dotykowych.  Niesamowicie oryginalna, stwarzająca możliwość nauki alfabetu z połączeniem zabawy w skojarzenia. To także przykład książki do aktywnego czytania. Wizualnie cieszy oko każdego, nawet rodzica, jest kolorowa, . Po kilku literkach następuje podsumowanie z sytuacją w której występują słowa z danymi literkami. Każda literka ma także swoje zadanie, pytanie do młodego czytelnika. Każda literka ma na sobie wydziergany przedmiot zaczynający się na nią właśnie. 
Zerknijcie sami: 

Dobrej nocy! :) 

You May Also Like

0 komentarze

IG