Biblioteka malucha #16

by - 6.7.20


Dzień dobry w poniedziałek, 
chciałam Wam pokazać nowości od wydawnictwa Entliczek. Są już z nami dłuższą chwilę. Od razu uplasowały się na regaliku blisko łóżka Brunka. Wszystkie propozycje od tego wydawnictwa są tuż obok. Są to wartościowe i pełne uczuć książki.


Mój dom (KLIK)
Seria z Archibaldem zawsze wzrusza, uczy empatii. Teraz Archibald opowiada o czymś naprawdę wyjątkowym, o domku, o tym jaki był on na początku jego życia, a jaki jest teraz. Chłopiec lubi swój dom, ale chętnie też odwiedza swoich przyjaciół.  Mamy propozycję, która dotyczy akceptacji i tolerancji dla odmiennych stylów życia, innych domów, czy tradycji. Dla wszystkich dom to bezpieczna przystań, w której ktoś na nas czeka.

Tak jak ty (KLIK)
Minimalistyczna opowieść dla najmłodszych, która opiera się na zrozumieniu i szacunku do zwierząt. Pauline Martin wykonała ilustracje do tej książki. Stąd takie podobieństwo do serii z Archibaldem. Autor ukazuje, że zwierzęta jak dzieci, chętnie się bawią, rozmawiają, uczą się nowych rzeczy. Autor tej książki opiera się i obrania prawa zwierząt. Kolejna ważna, empatyczna książka w biblioteczce. 

Buziaki na nowy tydzień!


You May Also Like

0 komentarze

IG