Biblioteka malucha #11

by - 16.3.20Hej!
Dziś chciałabym Wam przedstawić wspaniałe, wartościowe i bardzo wzruszające książki od wydawnictwa Entliczek, autorką jest Astrid Desbordes. Jest to seria książek o chłopcu Archibaldzie i jego pytaniach skierowanych do rodziców, jego przygodach.

Pierwszą opublikowaną książką była Miłość. (KLIKNiesamowite jest to, w jaki sposób ilustracje (wykonane przez Pauline Martin) dopełniają tekst. Historia odpowiadająca na pytanie chłopca o miłość matki. Kupiłam tę książkę kiedy Bruno miał mniej więcej rok. Ilekroć do niej wracamy, za każdym razem kręci się łza w oku. Odpowiedź, mimo swojej wydawać by się mogło banalności, ukazuje różne sytuacje, czasem ciężkie i wystawiające cierpliwość na próbę. A przecież miłość jest bezwarunkowa.
Moja młodsza siostra (KLIK)
Relacja rodzeństwa ukazana na przykładzie brata i młodszej siostry. Mimo że pojawia się wiele pytań zanim urodzi się siostra, wiele trudnych emocji po jej narodzinach, wszystko to ujęto w naprawdę poetycki sposób. Cudowna metafora serca rodziców jak wielkiego nieba. A kiedy starsza siostra rośnie staje się niesamowitym przyjacielem do zabawy.
Widzę już jak rośnie pozytywne nastawienie do "dzidzi" dzięki tej propozycji. Poszerza się także wiedza dziecka, że przecież młodsze rodzeństwo kiedyś rośnie, zaczyna chodzić i naprawdę pojawia się wspólna zabawa. Każda przygoda Archibalda jest wyjątkowa. Napawa optymizmem, zarówno rodziców jak i dzieci.
Co mi powiedział Tata (KLIK
Kolejne przygody Archibalda, już trzecia ich część, tym razem ciężkie pytania trafiają do Taty. Mały chłopiec wkracza w świat, pełen zagadek i obaw. Na szczęście pytania jakie stawia i odpowiedzi, które dostaje dodają otuchy i napełniają pewnością chłopca. Niesamowite wskazówki na nurtujące pytania, wskazówki dla rodziców jak rozmawiać z dziećmi ciekawymi, zainteresowanymi otoczeniem i dalszym życiem. Uwielbiam styl tych książek. W każdej części utrzymuje się ta sama kolorystyka, oczywiście jest ta sama ilustratorka.

Zauroczeni, czekamy na dalsze przygody :)

Zdecydowanie powyższe książki powinny znaleźć się w każdej domowej biblioteczce!

You May Also Like

0 komentarze

IG