Biblioteka malucha #3

by - 27.8.19


Witajcie, dziś parę naszych propozycji od wydawnictwa Nasza Księgarnia (KLIK), które od kilku lat odświeżyło i ciągle powiększa swoje zbiory literatury dziecięcej.

Chyba znacie kultowego Pucia? Doskonały sposób na poznanie zwrotów, wyrażeń, sylab dźwiękonaśladowczych i tego jak powinno być zbudowane zdanie. Świetne jest to ze każda cześć Pucia jest zróżnicowana trudnością. Ostatnio wyszły dwie nowe książeczki, mały format, kartonowe strony. Powiedziałabym, że to idealna skrócona wersja dużego Pucia dla najmłodszych. Wprowadzają one w codzienność i przedstawiają podstawowe czynności, czasowniki i wyrazy. Mimo że Brunek był starszy to jego mowa nie była rozwinięta na tyle by mówił zdaniami, dlatego kupiłam też te mniejsze książki. Od tych prostych przeszliśmy do większych. Codziennie po kilka razy Brunek wołał Pucio Pucio. To niesamowite jak szybko rozwiązała się ta mowa i chęć ciągłego powtarzania wszystkich nowych słów. Brunek na początku  powtarzał proste sylaby teraz zwraca uwagę sam na nowe słowa i chętnie je powtarza, bez ciągłego mojego proszenia powtórz powtórz. Zdecydowanie Pucio wspomógł Brunka w mowie i do tego te puzzle. Tematyczne, z ulubionym bohaterem książki są najlepszym kompanem do zabawy. Puzzle Czego brakuje i Co tu pasuje pobudzają do myślenia, kojarzenia codzienności, rozwijają mowę i spostrzegawczość. Zerknijcie sami:

Tosia czeka na braciszka to świetne ukazanie obaw i uczuć dzieci związanych z narodzinami rodzeństwa. Jest ona dobra nie tylko dla dzieci, by oswoiły się z nową sytuacją, ale także dla rodziców by pokazać co ich pociechy czują w tym momencie, który dla wszystkich jest ciężki.
Książka jest kartonowa z twardymi stronami i zaokrąglonymi rogami, ma cudowne ilustracje. Pierwsza strona jest skierowana do rodziców. Z podpowiedziami co mogą zrobić by ułatwić dzieciom nową sytuację.Roboty to książka, w której samodzielnie można tworzyć roboty do specjalnych zadań domowych. Ilustracje podzielone są na trzy części. Roboty przyszłości mają różne kolory tła co ułatwia tworzenie. Brunek jest teraz na etapie superbohaterów i robotów, więc książka idealnie wpisuje się w naszą codzienną rozrywkę.


Wierszyki ćwiczące języki

Jest to zbiór wierszyków podzielony na wiek dziecka.  Dzięki czemu nie są łamańcami językowymi. Zbiór ten tworzy idealną pomoc w pracy z dziećmi, które mają problemy logopedyczne. A dla rodziców mogą tworzyć wsparcie dla rozwoju mowy i informację czy dziecko powinno już wymawiać daną głoskę. Ta książeczka jest naszym wyzwaniem do ćwiczenia z Brunem.Dobrego wieczoru! :)

You May Also Like

0 komentarze

IG