Biblioteka Starszaka #34 seria Czytam sobie

by - 16.9.23
Seria Czytam sobie  od Harperkids (KLIK) zawiera w sobie trzy poziomy nauki czytania. Historie są napisane przez polskich autorów. Mają ciekawe ilustracje, co jeszcze bardziej zachęca do ich przeczytania. 
Uwielbiam w tej serii także rozmiar książeczek, bardzo poręczne i wygodne w dłonie mojego siedmioletniego synka. (mają wymiar: 18,5x14,5 cm)

Poziom 1 składam słowa - Opowiadania są krótkie, zawierają w sobie krótkie zdania. Duża czcionka ułatwia czytanie.  Wyrazy w ramkach mają służyć do ćwiczenia głoskowania. 

Poziom 2 składam zdania - Zdania są tu już dłuższe niż w poziome 1. W tekście możemy znaleźć również dialogi. Wyrazy w ramkach służą tutaj do ćwiczenia sylabizowania. 

Poziom 3 połykam strony - To już poziom, który doskonali samodzielne czytanie. Słowa zaznaczone gwiazdką znajdziemy w słowniczku na końcu książki. 


Tajemnica Nawojki (KLIK)
Nasza bohaterka miała marzenie dotyczące studiowania i poświęceniu się nauce. Miała brata bliźniaka, dla którego rodzice przygotowali takie właśnie życie. Ona miała wyjść za mąż i poświęcić się wychowaniu dzieci. Nawojka w męskim przebraniu dołączyła do grupy studiującej na Akademii Krakowskiej. Niestety została zdemaskowana. Ciekawa historia odważnej i ambitnej dziewczyny żyjącej w XV wieku.Akiko i Helenka Rewizyta (KLIK)
Teraz do Helenka udaje się na wizytę do Akiko (koleżanki z Tokio). Zastanawia się w co się ubrać, jaki podarować upominek prosto z Polski. Książka idealnie nawiązuje do odkrywania świata i ukazywania obcych kultur. Uczy otwartości na odmienne kraje. 
Rycerka Rozalka (KLIK)
W królestwie pojawia się łakomy smok, którego pokonuje córka Króla. Postanowiła ona wziąć sprawy w swoje ręce, kiedy po nieudanych próbach innych rycerzy smok nie został pokonany. Grafikę do tej książki stworzył Przemek Liput, którego prace znamy z magicznych puzzli CzuCzu :)
Dobrej soboty! :)

You May Also Like

0 komentarze

IG