BIBLIOTEKA STARSZAKA #31 AMD - Przygody z nauką

by - 2.5.23


Witajcie we wtorek!
Dziś przedstawiam Wam kolejne części serii Przygody z nauką przygotowanej przez wydawnictwo Harperkids w ramach serii Akademia Mądrego Dziecka dla Starszaków. Całą serię dostaniecie bezpośrednio tutaj (KLIK).
Książki te są w twardej oprawie z papierowymi stronami o wymiarze 22x19,5cm. W środku są 32 str. 
Seria ta charakteryzuje się świetnymi ciekawostkami dotyczącymi przedmiotów z naszego bliskiego otoczenia. To fascynujące, że tak wiele doświadczeń możemy wykonać za pomocą przedmiotów dostępnym od ręki w naszych domach. W każdej książce znajdziemy wiele praw fizyki, chemiczne ciekawostki, które w bardzo przystępny sposób zostały przedstawione w tej serii.

Mydło (KLIK)
W tej książce dowiemy się miedzy innymi dlaczego bańki mydlane unoszą się ku górze. Czy nawet co to jest piana. Jest także możliwość stworzenia mydlanej galaretki. To sprawia ogromną radość dzieciom, kiedy mają wiedzę na temat tak codziennych spraw. 


Piasek (KLIK)
Piasek to jedna z najbliższych rzeczy dzieciom w okresie wakacyjnym. Plaża czy piaskownica to idealne miejsce do zabawy dla wielu maluchów, jak i starszych dzieci. Niesamowite ile ciakowstek możemy dowiedzieć się na temat tak znanych nam ziarenek. Znajdziemy tutaj doświadczenia takie jak zmętnienie wody, zmierzenie czasu za pomocą piasku czy sposób na idealną babkę. 
Zerknijcie do środka:


Miłego popołudnia :)

You May Also Like

0 komentarze

IG