Biblioteka Starszaka #27 - październikowe nowości Akademia Mądrego Dziecka

by - 6.11.22
Hej Kochani,
witam się z Wami po chwilowej przerwie. Na szczęście dzieci już zdrowe i mam nadzieję, że ten stan potrwa dłużej niż tydzień. Dziś dwie nowości, z październikowej dostawy Harperkids. Jest to seria Akademia Mądrego Dziecka dla Starszaków. Przyznam szczerze, że książka Jak zostać szpiegiem od razu spodobała się Brunowi. Z tematami drugiej książki Bruno nie miał zbyt wiele wspólnego, stąd była obarczona wieloma niewiadomymi i masą pytań. Czasem ciężko czymś zadziwić i zaciekawić Bruna. Widać, że jest już coraz starszym chłopcem i potrzebuje innego rodzaju książek, niż te które do tej pory czytaliśmy. Poniższe książki dobrze wpisują się w nową biblioteczkę mojego starszego synka.

 Jak zostać szpiegiem Podręcznik tajnego agenta (KLIK)
Książka w twardej oprawie, o wymiarach 28x22,4 cm. licząca 64 strony. Idealnie wpisuje się tutaj komiksowy charakter, jakiego nadał autor tej pozycji. Znajdziemy tutaj tajemnice szpiegów spisane w jednym miejscu, słowniczek ciekawych pojęć, wskazówki jakie umiejętności powinien posiadać agent. 
Zerknijcie sami:Sekrety zmarłych (KLIK)
Książka w twardej oprawie o wymiarach 29,7x25,8 cm,  liczy 64 strony. 
Akademia Mądrego dziecka świetnie wpisuje się w dzieciństwo i ciągłe pytania a dlaczego? Jest to idealna seria dla dzieci, które pragną poszerzać swoją wiedzę i wyobraźnię. W ciekawy sposób został przedstawiony między innymi grób Tutenchamona. Znajdziemy tutaj wskazówki i opisy, dlaczego naukowcy zajmują się tymi rzeczami. Jest tutaj wiele tekstu, ciekawostek i prawdziwych informacji. Jest to trudny temat, ale do przejścia. Myślę, że w sposób przejrzysty starałam się Brunowi nieco go przybliżyć. 

Dobrej nocy!

You May Also Like

0 komentarze

IG