Biblioteka malucha #49 - Harperkids Książki z magnesami

by - 29.8.22

        Witam Was serdecznie po krótkiej przerwie, dziś chciałabym pokazać Wam coś nowego w naszej biblioteczce. Takiej książki z magnesami jeszcze nie mieliśmy. Są one przygotowane na podstawie ulubionych bajek. Pozycje te zostały wydane przez wydawnictwo Harperkids (KLIK) U nas znalazły się Tomek i Przyjaciele oraz Masza i niedźwiedź. Leoś jest nimi zachwycony, zazwyczaj układa wszystkie magnesy na każdej stronie, więc jest przy tym wiele zabawy. Dodatkowo zajmuje go to na dłużej. Książki mają 27,5x22 cm. Ilustracje są kolorowe i odwzorowują postacie z kultowych bajek dla najmłodszych. Książka jest w twardej oprawie (dla bezpieczeństwa rogi w każdej ze stron są zaokrąglone) a magnesy są zabezpieczone pudełeczkiem. Jest to świetne rozwiązanie by utrzymać porządek, jak również po prostu ich nie zgubić. Znajdziemy tutaj 10 stron i 10 magnesów. Każdą rozkładówka to również okazja do wyjścia poza tekst i porozmawiania z dzieckiem na temat ilustracji lub ogólnie postaci występujących w danym momencie. Magnesami oczywiście można się bawić także poza książką. 


Masza i niedźwiedź - Z wizytą w lesie (KLIK) 
Książka zaprasza nas do charakterystycznych miejsc, występujących w bajce. Miedzy innymi do chatki Misia, czy łące i polanie, na kotnej spotkamy auto karetkę wilków.


Tomek i przyjaciele - Akcja ratunkowa (KLIK)
Pociągi maja różnego rodzaju zadania, by pomoc innym na wyspie Sodor czy w porcie. Na plaży natomiast wszyscy będą odpoczywać. Znajdziemy tu nie tylko głównego bohatera Tomka, ale także postacie drugoplanowe. Życzymy dobrego tygodnia :)


You May Also Like

0 komentarze

IG