Biblioteka Malucha #46 - AMD - Pierwsze słowa

by - 2.4.22

 

Witajcie! :) 
Nasza córeczka jest już z nami, po chwilowej nieobecności wracam do Was z następnymi propozycjami z biblioteki malucha. Dziś będą to nowości od wydawnictwa Harperkids (KLIK). 
Z serii Pierwsze słowa mamy już kilka pozycji. Dziś dwa tytuły Zabawki i Rodzina. Książeczki są kartonowe, z zaokrąglonymi rogami. Dzięki swojemu rozmiarowi (18x10cm) są poręczne i z świetnie pasują do małych rączek mojego synka. Leoś zaczął delikatniej przesuwać paluszkiem dane elementy, więc mam nadzieję, że jesteśmy na dobrej drodze by tego rodzaju książeczki były traktowane jako ćwiczenia motorki małej. Wcześniej Leoś częściej szarpał za strony niż je przesuwał. Tekstu na pojedynczej rozkładówce w tej serii jest niewiele, więc łatwo skupić uwagę dziecka. Te dwa tytuły to najbliższe otoczenia malucha, widzę że mojemu synkowi bardzo się spodobały. 

Zerknijcie sami do środka:

Zabawki (KLIK)
Można powiedzieć, że ta książka to słownik obrazkowy z różnego rodzaju przedmiotami. Są to najbardziej popularne zabawki, którymi Maluchy bawią się na co dzień. Można nie tylko pokazywać i czytać dziecku, ale również pytać je o daną rzecz, by wskazywało ją na obrazku.

Rodzina (KLIK)
Na każdej rozkładówce dziecko dostrzega, że mama i tata to rodzice, dalej brat i siostra to rodzeństwo. 
Maluchy uczą się nazywać poszczególne, najbliższe osoby, które każdego dnia są obecne w życiu dziecka. 


Dobrego dnia! :) 

You May Also Like

0 komentarze

IG