Biblioteka Starszaka #20 Październikowe hity: Feluś i Kotociaki

by - 25.10.21


Hej Kochani! 
Witam się z Wami w nowym tygodniu ostatnimi ulubionymi książkami Bruna przed snem. 
Uwielbiam nasze wieczorne rytuały, jesteśmy z chłopcami już tak świetnie zorganizowani, że mamy czas na wszystko. W tym właśnie na czytanie przed zaśnięciem. Jak zapewne kojarzycie Brunek uwielbia Kotociaki, a zaczęło się to od ukochanej Kici przytulanki. Natomiast jeśli chodzi o Felusia, mamy poprzednie części, więc stał się on automatycznie ciekawą propozycją. Zerknijcie sami:


Kot-o-ciaki - Bajki 5 minut przed snem (KLIK)
Świetne przygody Kotków opisane w zabawny sposób. Książki z postaciami z bajek, są bardzo dobrą alternatywą na spędzenie czasu i odciągnięcie dziecka od oglądania np. tej bajki w TV. Historie są tutaj dokładnie takie same. Przygody kotków ukazały się pod koniec września. W serii Bajki 5 minut przed snem znajdziemy także innych bohaterów z ulubionych, dziecięcych kreskówek. Książka jest w miękkiej oprawie z papierowymi stronami.
Są tu historie takie jak: Muszelka, Hulajnoga Krakersa, Powrót do przeszłości, Agencja dobrych uczynków. W sumie jest ich osiem. Zerknijcie do środka:




 

Feluś i Gucio poznają zawody (KLIK)
Historia o tym jak chłopiec poznaje różnego rodzaju zawody i ich cechy charakterystyczne. Są to zarówno aktywności, jak i stroje, miejsce pracy. Znajdziemy tutaj dwojako ukazany zawód. Z perspektywy dorosłego wykonującego zawód, jak również z perspektywy dziecka bawiącego się w zabawę tematyczną. Ilustracje są świetne, duże, szczegółowe i stonowane. Znajdziemy tutaj kucharza, mechanika, weterynarza a nawet paleontologa. Dziecko odkrywa ile jest na świecie ciekawych zajęć, może stać się którymś z nich. Wszystko stoi dla niego otworem. Znajdziemy tutaj także porady dla rodziców, jak wykorzystać książkę w codziennym użyciu jak wspierać w nauce i zarażać entuzjazmem w drodze do realizacji marzeń. O tym także, że warto przezwyciężać przeszkody i porażki napotkane podczas wielu przedsięwzięć. Każdy opis jest przystępny i błyskotliwy. Zerknijcie na kilka stron:





Miłego tygodnia!

You May Also Like

0 komentarze

IG